تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

انتقاد حجت‌الاسلام آل‌هاشم از عدم توسعه صنایع پایین دستی مس آذربایجان

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه چندین سوله برای صنایع پایین دستی مس آماده شده ولی همین طور رها شده است گفت: چرا باید در کنار مس سونگون کارخانه ذوب نباشد؟

انتقاد حجت‌الاسلام آل‌هاشم از عدم توسعه صنایع پایین دستی مس آذربایجان

به گزارش ائل به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آلهاشم در سومین همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان آذربایجان شرقی که در مجتمع فرهنگی پتروشیمی برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا هم از تولید کننده و هم از مصرف کننده حمایت کنیم اظهار داشت: تولید اگر از نظر کیفیت بهبود یابد و محصول کیفی ایده آل ارائه شود، هم از تولید دفاع کرده ایم و هم مصرف کننده با اطمینان مصرف خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه با این اقدام فرهنگ مصرف تولید داخلی در کشور ترویج می‌یابد افزود: بعضی از تولیدات کیفیت خوبی ندارد لذا زمانی می‌توانیم از تولید داخلی حمایت کنیم که تولید با کیفیت باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی خوب است ولی باید تکیه بر نیروها و سرمایه گذاران داخلی باشد گفت: باید اقتصاد ما درون زا، برون نگر و مقاومتی باشد.

وی با اشاره به اینکه در بازدید از کارخانه مس سونگون بر خود بالیدم که در حوزه معادن مس، این استان غنی است و کارهای بزرگی صورت گرفته است ابراز داشت: در توسعه این صنعت، آذربایجان معمولا مورد بی مهری قرار گرفته است. 

آلهاشم با بیان اینکه چندین سوله برای صنایع پایین دستی مس آماده شده ولی همین طور رها شده است تصریح کرد: چرا باید در کنار مس سونگون کارخانه ذوب نباشد؟ برخی می‌گویند توسعه این صنعت، مشکل زیست محیطی دارد، چطور افرادی که این کارخانه را ایجاد کردند به فکر محیط زیست نبودند؟

وی افزود: اگر مشکلی هست می‌توانند تکنولوژی جدید وارد کنند تا این بهانه برطرف شود، چرا باید محصول خام این معدن را به خارج صادر کنیم و چرا باید این مس را به کرمان برای فرآوری بفرستیم؟ مگر آذربایجان چنین ظرفیتی ندارد؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/9MyDiH
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***