تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در گفتگو با ائل مطرح شد:

بیگی: "طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان" در راستای عدالت محوری است/ دولت باید اقتصاد را به مردم واگذار کند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری در حوزه توسعه و پیشرفت قدم های خوبی برداشته شده است ولی اینکه آحاد مختلف مردم بتوانند از ثمرات این پیشرفت بهره مند شوند، اتفاق نیفتاده و تنها افرادی بهره مند شده اند که دسترسی داشتند.

بیگی: "طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان" در راستای عدالت محوری است/ دولت باید اقتصاد را به مردم واگذار کند

احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگار ائل با اشاره به موضوع عدالت و کم کاری های صورت گرفته از جانب مسئولین، اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی، اساس و پایه اقتصاد کشور باید حول محور بخش خصوصی و تعاونی ها قرار داده شود و به واسطه اینکه ما در پیشبرد اهداف اقتصادی نتوانسته ایم گام های مؤثری برداریم و یک شکل جدیدی از اقتصاد دولتی تحت عنوان « خصولتی » شکل گرفته است، به همین دلیل ما نتوانسته ایم فرصت های عادلانه اقتصادی را در بین آحاد مردم و فعالان اقتصادی فراهم نماییم و این امر سبب انباشته شدن ثروت و فراهم شدن بعضی امکانات برای یک عده ای که دسترسی ویژه ای دارند، شده است.

وی ادامه داد:طبق فرموده مقام معظم رهبری در حوزه توسعه و پیشرفت قدم های خوبی برداشته شده است ولی اینکه آحاد مختلف مردم بتوانند از ثمرات این پیشرفت بهره مند شوند، اتفاق نیفتاده و تنها افرادی بهره مند شده اند که دسترسی داشتند.

این نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق فرموده رهبری، این موضوع باید بعنوان مطالبه مردم از مسئولین در نظر گرفته شود، تصریح کرد: هر سه قوه باید در رسیدگی به این مطالبه مردم تمام تلاش خود را انجام دهند و باید پاسخگو باشند که مجلس شورای اسلامی در این رابطه پیش قدم شده است و موضوع اعاده اموال نامشروع مسئولان را کلید زده است که این طرح دو فوریتی آماده طرح در صحن علنی مجلس است.

وی ادامه داد: بر مبنای این طرح آن دسته از افرادی که کارمند و حقوق بگیر دولت هستند ولی به واسطه دسترسی به اطلاعات، رانت ها و البته سوء استفاده از مسئولیت های دولتی دارای ثروت نامتعارف شده اند، موجبات برگرداندن این ثروت به بیت المال و پالایش شدن این افراد از بدنه انقلاب اسلامی فراهم خواهد شد.

این عضو کمیسیون شوراها در پایان خاطر نشان کرد: از قوه قضائیه هم انتظار داریم که به پرونده های مفسدین اقتصادی با تلاش بیشتری رسیدگی کند و به خواسته های مردم پاسخ دهد. دولت نیز باید تلاش کند تا اقتصاد را به مردم واگذار کند تا با فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی و « خصولتی »، برای انبوه بیکاران و متقاضیان شغل که با ناامیدی و سرخوردگی و بدون تکلیف در خانه های خود نشسته اند بتوانیم فرصت های شغلی مناسبی درست کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/gwfKZh
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***