تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

فرهنگی:

واگذاری ماشین‌سازی تبریز به شستا می‌تواند منبع درآمدی سرشار داشته باشد/ به دلیل ضعف‌های مدیریتی و احقاق حقوق کارگران استیضاح وزیر کار را پیگیری می‌کنم

عضو هیئت‌رئیسه مجلس بابیان اینکه واگذاری ماشین‌سازی تبریز به شستا می‌تواند منبع درآمدی سرشار داشته باشد گفت: نمایندگان تبریز با اینکه به روحانی نامه نوشتند و رئیس‌جمهور دستور صریح داد ولی باز برخی به بهانه‌های مختلف از اجرای این دستور سر باز زدند.

واگذاری ماشین‌سازی تبریز به شستا می‌تواند منبع درآمدی سرشار داشته باشد/ به دلیل ضعف‌های مدیریتی و احقاق حقوق کارگران استیضاح وزیر کار را پیگیری می‌کنم

به گزارش ائل به نقل از تسنیم، محمدحسین فرهنگی از بررسی گزینه‌های واگذاری ماشین‌سازی تبریز خبر داد و اظهار داشت: بین گزینه‌هایی که برای واگذاری ماشین‌سازی تبریز مطرح است بهترین راه واگذاری شستا بوده است.

وی افزود: درست است که در مدیریت شستا ایرادات و ضعف‌هایی وجود دارد ولی شستا بهتر می‌تواند ماشین‌سازی تبریز را در صورت برطرف کردن ضعف‌های مدیریت، اداره کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: بنده هم به دلیل ضعف‌های مدیریتی و احقاق حقوق کارگران و بهبود مدیریت وزارتخانه و مجموعه‌های زیر نظر طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را امضاء کرده‌ام تا اینکه حق کارگران پایمال نشود.

وی تأکید کرد: واگذاری ماشین‌سازی تبریز به شستا می‌تواند در آینده به منبع درآمدی سرشار برای سازمان تأمین اجتماعی باشد و با اینکه نمایندگان تبریز به رئیس‌جمهور نامه نوشتند و رئیس‌جمهور دستور صریح دادند ولی باز برخی به بهانه‌های مختلف از اجرای دستور صریح رئیس‌جمهور سر باز زدند.

فرهنگی در ادامه گفت: ماده ۱۲ قانون برنامه پنج‌ساله توسعه کشور تکلیف می‌کند که یکی از محل‌های بدهی دولت بنگاه‌ها است و باید بنگاه‌ها به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شوند ولی متأسفانه وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برابر قانون مقاومت می‌کنند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر قرار باشد بنگاه‌های دولتی خصوصی‌سازی شود نباید به سخنان کلیشه‌ای عادت کنیم، بیان کرد: بنگاه‌های زیر نظر دولت که شاید هر کدام مشکلی دارند و احصاء و برطرف کردن این مشکلات از وظایف مدیریت ارشد آذربایجان شرقی است و حتی نباید اجازه می‌دادند بلبرینگ سازی تبریز که در این وضعیت به سر می‌برند به این وضع دچار می‌شد در حالی که بلبرینگ سازی تبریز جزو صنایعی بود که هم در داخل و در خارج از کشور مشتری دارد.

وی افزود: فردی که بلبرینگ سازی تبریز را در اختیار گرفته بود با وجود بازار و تمامی زمینه‌ها این صنعت را راکد نگه داشت، ولی اگر درمجموع می‌خواهیم واگذاری صورت گیرد باید واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنیم.

فرهنگی بابیان اینکه قبول ندارم همه واگذاری‌ها به خصوصی ناموفق بود چراکه واگذاری‌های موفق و ناموفق به بخش‌های دولتی و بخش خصوصی داشتیم، تصریح کرد: پتروشیمی و پالایشگاه تبریز که به بخش خصوصی واگذار شده ضمن اینکه موفق‌تر عمل کرده‌اند بلکه دائماً در حال توسعه نیز هستند و حتی در کاهش آلایندگی‌های زیست‌محیطی هم موفق بوده‌اند این در حالی است که برخی واحدها به نهادهایی واگذار شده جنبه شخصی خصوصی ندارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/8Qsis1
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***