تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

استاندار آذربایجان‌شرقی:

۵۰ درصد مردم بدون توجه به تاریخ انقضا کالا آن را مصرف می‌کنند/نیاز به تحرک جدید داریم

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از ۵۰ درصد مردم بدون توجه به تاریخ انقضا کالا آن را مصرف می‌کنند.

۵۰ درصد مردم بدون توجه به تاریخ انقضا کالا آن را مصرف می‌کنند/نیاز به تحرک جدید داریم

به گزارش ائل به نقل از فارس، مجید خدابخش صبح امروز در اولین مجمع استانی سلامت در سالن آمفی تئاتر دانشکده داروسازی دانشگاه تبریز با اشاره به تعمیم و گسترش ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس در جامعه  اظهار کرد: قرار بر این است در هر جلسه شورای اداری دقایقی را از بیانات خانواده شهدا و گفته‌های آنها استفاده کنیم تا یادآوری و تذکری شود تا مسیر را اشتباهی نرفته و در ریل‌گذاری ترسیم شده امام راحل(ره) حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ دستگاهی را ندیده‌ام که با سلامت ارتباطی نداشته باشد، گفت: برخی نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستقیم و برخی‌ها غیرمستقیم در ارتباط بوده و اگر بتوانیم این هم افزایی را ارتقا دهیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد:  ۲۵ درصد موضوع سلامت توسط بهداشت و درمان مدیریت می‌شود و مردم سهم بسزایی در این موضوع دارند.

زندگی ماشینی تحرک را پایین آورده است، نیاز به تحرک جدید داریم

وی افزود: سبک اولیه زندگی به شیوه جدید تبدیل شده و زندگی ماشینی تحرک را پایین آورده است از این رو نیاز به تحرک جدیدی وجود دارد.

خدابخش یادآور شد: قبلاً گندم به سادگی آرد و نان می‌شد ولی الآن کارخانه آردسازی ساخته‌ایم که ابتدا سبوس را جدا می‌کند و تا پخت موادهای گوناگونی افزوده می‌شود.

وی بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد مردم بدون توجه به تاریخ انقضا کالا آن را مصرف می‌کنند. 

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه وقتی مدام آمار قطعی عضوی در حوادث ارائه می‌شود باید توجه شود که در ساختمان‌سازی و کارگاه اقدامی شود تا حتی اگر خودشان بخواهند هم دچار هیچ حادثه‌ای اتفاق نیافتد، گفت: چند سال پیش هیچ کسی کمربند نمی‌بست ولی توجه به سرعت و آگاهی بخشی این موصوع را به فرهنگ تبدیل کرده و جامعه در حال پرداخت هزینه‌های سرسام آور است تا سلامت اجتماع ایجاد شود.

خدابخش با اشاره به اینکه سلامت چهار بخش دارد، گفت: در بخش معنوی سلامت خداوند متعال به رایگان برای ما سلامت معنوی را تضمین و فراهم کرده که فقط کافی است تامل و استفاده کرد.

وی با تاکید به اینکه ما انسان‌های معتقدی هستیم و در کل دنیا به هر زبان و اعتقادی دنبال اندازه‌گیری EQ و IQ و بالا بردن آستانه تحمل هستند، گفت: ما آیات متعددی در رابطه با صبر و بالا بردن آستانه تحمل داریم در حالی که دنیا تازه متوجه این شاخص شده است.

 لزوم ترویج خیرخواهی نواندیشی در جامعه

استاندار آذربایجان‌شرقی به لزوم ترویج خیرخواهی نواندیشی در جامعه اشاره کرد و گفت: ما خیران زیادی در استان داریم که برای نمونه آقای مردانی آذر یک بیمارستان ۵۵۰ تختخوابی برای کودکان و آقای نوبری بیمارستان ۲۲۰ تختی در حال احداث هستند.

وی ادامه داد: ما خیرانی داریم که هزار جفت کفش تهیه کرده و در اختیار کودکان قرار می دهد.

خدابخش با تاکید به تعمیم روحیات مثبت در جامعه، گفت: از این طریق است که می‌توان به ذات نایافته خود برسیم و ما اعلام آمادگی می‌کنیم تا مجمع مهم و ارزشمند سلامت در محلات را گسترش دهیم. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/FX3UK4
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***