تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

اعلام موجودیت کمپین احیای باغ‌شهر تبریز/ شهروندان برای کاشت یک میلیون نهال بسیج می‌شوند

در جلسه ای ویژه با حضور نایب رئیس مجلس، شهردار، اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران دولتی و گروه های مردمی، کمپین احیای باغ‌شهر تبریز به صورت رسمی اعلام موجودیت کرد.

اعلام موجودیت کمپین احیای باغ‌شهر تبریز/ شهروندان برای کاشت یک میلیون نهال بسیج می‌شوند

به گزارش ائل به نقل از ترجمان صبح، در این کمپین، قرار است حدود یک میلیون اصله نهال با همکاری تمام دستگاه های اجرایی و تشکل های مردمی در اقصی نقاط کلانشهر تبریز کاشته شود.

مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز و نایب رئیس مجلس که هماهنگی راه اندازی این پویش عمومی را بر عهده دارد گفت: با توجه به اوضاع نامناسب تبریز از نظر آلودگی هوا و کمبود فضای سبز، قرار است با همکاری مردم و مسئولان، نهضت ایجاد فضای سبز در این شهر فراگیر شود.

وی مشارکت عمومی را مهمترین ویژگی این پویش عنوان کرد و گفت: در این عزم فراگیر، تمام مردم و مسئولان از دستگاه های دولتی و شهرداری و حتی بسیج گرفته تا اهالی صنعت و بازاریان و اصناف تبریز مشارکت داشته و امیدواریم فضا را به سمتی سوق دهیم که ضمن کاهش آلودگی، بتوان در هوای این شهر راحت نفس کشید.پزشکیان با تاکید بر اینکه با کمک هم می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم ادامه داد: بر این اساس، قرار است هر مکانی که امکان کشت وجود داشته و آب آن تامین شود طی یک ماه آینده نسبت به کاشت نهال اقدام گردد.

وی همچنین با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مناطق نهضت ایجاد فضای سبز در تبریز، منطقه ۵۰ هکتاری ورزشگاه یادگار امام(ره) خواهد بود افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است این استادیوم به ورزشگاه سبز ایران تبدیل شود.

شهرام دبیری رئیس شورای شهرستان تبریز هم در این خصوص گفت: این پویش قرار است با مشارکت تمام سازمان ها و نهادهای استان و به ویژه همکاری مردم، اجرایی می شود.

وی تاکید کرد: اعضای محترم شورای شهر و شهرداری برای اجرایی شدن پویش احیای باغ شهر تبریز برنامه های گسترده ای خواهند داشت.

سعید نیکوخصلت، رئیس کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر تبریز هم تشکیل پویش مردمی احیای باغ شهر تبریز را نخستین تمرین بزرگ برای یک کار تیمی دانست و گفت: درختکاری بهانه ای است برای تمرین یک کار تیمی بزرگ؛ چراکه در این پویش، علاوه بر حضور تمام مسئولان، تمام اقشار و طبقات مختلف اجتماعی درگیر می کنیم خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به محدودیت زمانی امکان درختکاری، یادآور شد: ضرب العجل بودن این طرح یکی از ویژگی های دیگر آن است بطوریکه از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه باید کاشت نهال در تمام مناطق مشخص شده صورت گرفته باشد.علیرضا رحیمی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز هم اظهار داشت: ورزشکاران همواره در امور اجتماعی پیشقدم بوده اند و در این امر نیز بسیج می شوند تا پیشرو نهضت ایجاد فضای سبز در تبریز باشند.

وی تاکید کرد: این یک حرکت احتماعی و مردمی است و همه وظیفه داریم به این پویش ملحق شویم.

گفتنی است بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار است تمام مناطق مشخص شده در آرپا دره سی و کندرود در شرق، امتداد اتوبان پاسداران در شمال، امتداد اتوبان کسایی و ائل باغی و عباس میرزا در جنوب، امتداد اتوبان غرب، مایان، چرمشهر و مراکز صنعتی مانند پتروشیمی و پالایشگاه در منطقه غرب و… برای کاشت درخت اختصاص یابد.

یادآور می شود، اعتبارات تامین یک میلیون نهال برای کاشت در تبریز از محل اعتبارات دولتی و نیز مشارکت بخش خصوصی تامین شده و به صورت رایگان در اختیار تشکل های مردمی و نیز سازمان های دولتی قرار خواهد گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/QkaL8y
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***