تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

سیفی در گفتگو با ائل مطرح کرد:

بعضی از مسئولین وقتی منصبی یافتند، بطور ناخواسته عدالت را به حاشیه کشاندند

فعال رسانه ای تبریزی گفت: متأسفانه خروجی عملکرد چهل ساله نشان می دهد که این موضوع مهم بخوبی ثمر نداده است و آنطور که باید محقق نشده است.

بعضی از مسئولین وقتی منصبی یافتند، بطور ناخواسته عدالت را به حاشیه کشاندند

غلامرضا سیفی، فعال فرهنگی در مورد موضوع عدالت و کم کاری های صورت گرفته از جانب مسئولین به خبرنگار ائل گفت: مقام معظم رهبری بابت کم کاری در بحث عدالت از مردم عذر خواهی می کنند و در واقع این مسئولان هستند که باید عذر خواهی کنند ولی به دلیل اینکه خود را به کوچه علی چپ زده اند و اصلا نمی خواهند قبول کنند که عدالت یک موضوع بسیار مهم در حکومت است و تمامی انبیاء، اولیاء و صلحا همگی مأمور به برقراری قسط و عدالت بودند.

وی ادامه داد:چون که جمهوری اسلامی هم بر آمده از دین مبین اسلام است و مأموریت اساسی این نظام حاکمیت قسط و عدل است، متأسفانه خروجی عملکرد چهل ساله نشان می دهد که این موضوع مهم بخوبی ثمر نداده است و آنطور که باید محقق نشده است. علت این امر وجود یک عده سیاستگذار ، مدیران اجرایی و کاگزاران نظام هستند که تعمدا به دنبال این بودند که عدالت را بی اهمیت جلوه داده و در مقابل مفهوم توسعه را پیش بکشند و خروجی تقدم توسعه بر عدالت بعد از گذشت چهار دهه این را نشان می دهد که رشد در جامعه ما متوازن نیست.به طوریکه بعضی نفرات در بعضی جاها آنچنان رشد کرده و فربه شده اند و در جلوی چشم هم قرار دارند ولی در مقابل بعضی از مردم هستند که کلا فراموش شده اند و در فراهم کردن اسباب و لوازم زندگی روزمره خود با مشکل مواجه شده اند.

این فعال رسانه ای تاکید کرد: علت این مشکل به حاشیه بردن عدالت توسط بعضی از مسئولین است و آن کسانی که در بستر انقلاب اسلامی بزرگ شده و تربیت یافته بودند، وقتی که به یک مقام و منسبی رسیدند، بطور ناخواسته عدالت را به حاشیه کشاندند. اکنون هیچ کس نمی تواند اذعان بکند که جامعه بطور متوازن رشد یافته است و قطعا در حوزه عدالت و توزیع منابع عمومی کشور یک سری ایرادات و عیب هایی وجود دارد.

سیفی در پایان خاطرنشان کرد: این نواقص درواقع همان تئوری های غربی هستند که می خواستند عدالت به حاشیه برود و نتیجه این کار هم عبارت است از اینکه بعد از چهار دهه، رهبر انقلاب خودشان از مردم عذرخواهی می کنند. هرچند اگر الان هم با بعضی از مسئولین صحبت کنید، نیازی به عذرخواهی نمی بینند. ما هم امیدواریم که یک مطالبه عمومی صورت بگیرد و عدالت دوباره به عنوان سرفصل مطالبات مردم از مسئولین قرار بگیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/xdTZRA
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***