تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مسئول جبهه فرهنگی آذربایجان شرقی در گفتگو با ائل:

عذرخواهی رهبر انقلاب بابت کم کاری در حوزه عدالت متوجه مسوولین اجرایی است/ دریغ از یک حرکت اقتصادی بر اساس شعار مقام معظم رهبری

حجت الاسلام حسن شعبانی گفت: مفاهیمی مانند اقتصاد مقاومتی که از طرف مقام معظم رهبری بیان می شود، متاسفانه با یک مظلومیتی مواجه می شوند. چندین سال است که مقام معظم رهبری شعار سال را با محوریت اقصاد نام گذاری می کنند. اما دریغ از یک حرکت اقتصادی بر اساس شعار مقام معظم رهبری!

عذرخواهی رهبر انقلاب بابت کم کاری در حوزه عدالت متوجه مسوولین اجرایی است/ دریغ از یک حرکت اقتصادی بر اساس شعار مقام معظم رهبری

حجت الاسلام حسن شعبانی در مورد موضوع عدالت و کم کاری های صورت گرفته از جانب مسئولین به خبرنگار ائل گفت: نکته اول این است که ما باید خدا را شاکر باشیم که کسی در جایگاه ولی فقیه و نائب امام زمان(عج) نشسته است که با کمال تواضع با مردم و شیعیان امیرالمؤمنین(ع) صحبت می کند. این یک افتخار بزرگی است برای مردم ایران و شیعیان جهان که همچنین رهبری دارند.

وی ادامه داد: این عذرخواهی که مقام معظم رهبری بابت کم کاری در حوزه عدالت از خداوند و مردم کردند، بیشتر متوجه مسئولین اجرایی است که علی رغم وجود زیرساخت های خیلی محکم، متاسفانه با تغییر اولویت ها و تشخیص ندادن اهم و مهم به سراغ مسائلی رفتند که متاسفانه امروز رهبر انقلاب از مردم عذر خواهی کنند.

شعبانی خاطر نشان کرد: طبق معارف دینی اصل بحث عدالت و عدالت اجتماعی در این است که هیچ حکومتی اگر عدالت را رعایت نکند، برپا نخواهد بود.« المُلکَ یَبقَی مَعَ الکُفرِ وَ لا یَبقَی مَعَ الظُّلمِ » یعنی اگر حتی کفر هم وجود داشته باشد ولی عدالت حتی به صورت نسبی هم اجرا شود، این حکومت پایدار خواهد ماند. اما اگر اسلام باشد ولی عدالت رعایت نشود، حکومت دوام پیدا نخواهد کرد.

وی افزود: ما بعد از انقلاب مدیرانی را تجربه کردیم که این مدیرها ظاهر و ادبیات اسلامی را دارند اما وقتی به فکر و رویکرد آنها و به آن ترجیح هایی که در مدیریت خود داده اند توجه کنیم، این ها تماما به صورت لیبرالیستی فکر می کنند. یعنی حتما اگر با این افراد مصاحبه کنید، می بینید که با یک کت و شلوار با یک پیراهن یقه آخوندی و با محاسن خوب و احتمالا آدم نماز خوانی هم هستند اما منش، رویکرد و برنامه مدیریتی آنها رویکرد لیبرالیستی است و این موضوع را ما بعد از انقلاب مخصوصا در مسائل اقتصادی بخوبی تجربه کرده ایم.

مسئول جبهه فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به مفهوم « توسعه » و « پیشرفت » تصریح کرد: این افراد آمدند و از مفهومی بنام « توسعه » استفاده کردند درحالی که این یک مفهوم غربی با مبانی غربی خودش است. در مقابل این ها مقام معظم رهبری مسئله « پیشرفت » ایرانی – اسلامی را مطرح کردند. ولی متأسفانه کمتر به این مسئله توجه شد. حتی دولتمردانی که الان سکان اجرایی را بر عهده دارند، در این موضوع کتاب نوشته اند و مطرح کرده اند که « ما نئو کینزی هستیم و مدل اقتصاد ایران به این نظریه نزدیک تر است» بنابراین کاملا معلوم است که اینها چه چیزی می گویند.

وی ادامه داد: ما الان با تمام وجودمان لمس می کنیم که این دوستان با تفکرات لیبرالی خود معتقد هستند که هر تجربه و هر فرهنگی که در دنیا وجود دارد ما هم باید همان تجربه را اجرایی کنیم. غافل از اینکه این فرهنگ با اسلام و جمهوری اسلامی سنخیت دارد یا خیر. آیا جواب خواهد داد یا نه. که این تجربه بعد از انقلاب نشان داده که جواب نداده است.

شعبانی در ادامه با اشاره به رویکردی که کمتر اجازه ظهور و بروز در بدنه اجرایی کشور را داشته است، تصریح کرد: ما تا جایی که امکان دارد و می توانیم، اولا بایستی خطوط قرمز خود را تبیین و ثانیا در عمل هم این خطوط قرمز را رعایت کنیم. این مدیران در هر بخشی از کشور توانسته اند سکان مدیریتی کشور را در دست بگیرند، ما در آن قسمت با یک جهش فوق العاده ای مواجه بوده ایم. بعنوان نمونه در بحث موشکی، انرژی هسته ای، نانو و... اکنون جمهوری اسلامی ایران در دنیا حرف برای گفتن دارد. این موفقیت ها دقیقا در جایی اتفاق افتاده که مدیریت ما مدیرت انقلابی با رویکرد مکتبی بوده است. یعنی ما هم انقلاب مان را می شناسیم و درضمن براساس مکتب اهل بیت(ع) حرکت می کنیم. هر کجا که این روحیه وجود داشته، ما توانسته ایم رو به جلو حرکت کنیم.

وی ادامه داد: مفاهیمی مانند اقتصاد مقاومتی که از طرف مقام معظم رهبری بیان می شود، متاسفانه با یک مظلومیتی مواجه می شوند. چندین سال است که مقام معظم رهبری شعار سال را با محوریت اقصاد نام گذاری می کنند. اما دریغ از یک حرکت اقتصادی بر اساس شعار مقام معظم رهبری! ما در این موضوع پسرفت داشته ایم ولی پیشرفت خیر. با چاپ بنر های بزرگ و نوشتن شعار سال هیچ دردی از ملت نه در دنیا و نه در آخرت دوا نمی کند.

این فعال فرهنگی با اشاره به جمله ای از مقام معظم رهبری، گفت: یک بار مقام معظم رهبری در یک جلسه ای گفتند که « رفقا می روند و کارهای روزمره خود را انجام می دهند و این کارهارا به عنوان برنامه های اقتصاد مقاومتی به ما گزارش می دهند ». یعنی وزارت هایی که موظف هستند براساس برنامه های ابلاغی اقتصاد مقاومتی فعالیت های اقتصادی انجام بدهند، همان کارهای روزمره خود را که انجام می دهند را به عنوان گزارش فعالیت های اقتصادی مقاومتی خدمت رهبری اعلام می کنند ولی دریغ از اینکه ایشان خود در بدنه اجرایی کشور به عنوان رییس جمهور بوده اند و می دانند که کدام گزارش واقعی است و کدام یک واقعی نیست.

شعبانی در پایان تأکید کرد: ما اگر می خواهیم عدالت را در این کشور برقرار کنیم، باید به خودمان برگردیم و به خودمان متکی باشیم و روی پای خود بایستیم و به مبانی خودمان وفادار باشیم. نه مثل کسانی که دلشان برای اروپا و آمریکا غش می کند و تلاش می کنند که خود را شبیه آنها کنند. دل حالیکه نه مبانی آنها با ما یکی است، نه سبک زندگی آنها با سبک زندگی اسلامی مطابقت دارد و نه برنامه هایی که در جامعه آنها بعضا شاید جواب داده، می تواند در جامعه ما جواب دهد. رویکرد ما بر مبنای توجه به عدالت است درحالیکه رویکرد آنها برمبنای لذت و رفاه طلبی است و گاها هم که در کشور ما به این بحث ها توجه شده است، بلافاصله تأثیر مثبتش را در جامعه ملاحظه کرده ایم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/hab7dE
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***