تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

روحانی به صندلی ریاست مجمع چشم دوخته است؟

مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از بازگشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی از سفر درمانی تاکنون تنها سه جلسه برگزار کرده اما در این جلسات سران سه قوه غایب بوده‌اند.

روحانی به صندلی ریاست مجمع چشم دوخته است؟

به گزارش ائل به نقل از آخرین خبر، مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از بازگشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی از سفر درمانی تاکنون تنها سه جلسه برگزار کرده اما در این جلسات سران سه قوه غایب بوده‌اند. آخرین جلسه نیز روز شنبه برگزار شد و غیبت متوالی سران سه قوه در مجمع منجر به گمانه زنی ها و شایعاتی در این خصوص شد. روزنامه جوان در سرمقاله خود ضمن انتقاد از سران قوا، دلیل اصلی این غیبت‌ها را حضور احمدی نژاد عنوان کرد. ضرغامی نیز از سران سه قوه خواست که با حضور خود در جلسه بعدی و یا تکذیب این شایعه، حرمت حکم و توقع رهبر انقلاب از آنان را نگه دارند. در همین راستا مجید انصاری به عنوان یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص غیبت متوالی روسای قوای سه گانه گفت: خود سران سه قوه یا دفاتر آنها باید پاسخگوی این موضوع باشند؛ اما پیش از این هم پیش آمده که به دلیل مشغله کاری نتوانستند منظم در جلسات مجمع شرکت کنند.
با این حال حسام الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور امروز طی یک مطلبی در کانال تلگرامی خود با عنوان « چالش های حضور و غیاب یک رئیس همیشگی » به تاریخچه انتخاب ریاست مجمع پرداخت و تلویحا از ریاست قوه مجریه بر مجمع تشخیص مصلحت نظام دفاع کرد. آشنا در بخشی از مطلب خود با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک استثنا در تاریخ سیاسی ایران بوده، افزود: برخی جایگاه ها به احترام ایشان به وجود آمده است. مشاور رئیس جمهور در بخشی دیگر درگذشت آیت الله هاشمی به عنوان یک چهره کاریزما را برای جایگاه مجمع یک چالش جدی بیان کرد و نوشت: «رؤسای جمهور قاعدتاً بنا به نص قانون اساسی خود را شخص دوم کشور می دانند و انتظار دارند مانند دو دوره اولیه مسئولیت مجمع بر عهده ریاست جمهور بماند تا محوریت قوه مجریه در سیاست های اجرایی تثبیت شود و از برآمدن یک شبه قوه جلوگیری شود.»
به نظر می‌رسد نزدیکان رئیس جمهور در حال رایزنی برای تغییر در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/bwrFm8
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***