تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

روایت حجت‌الاسلام آل‌هاشم از علت ترک مراسمی در تبریز به نشانه‌ی اعتراض؛

نمی‌خواستم در مجلسی باشم که فرهنگ دوری از آرمان‌های انقلاب را تقویت می‌کند/ جوانان امروز صف‌های نماز جمعه را پر می‌کنند و تداوم‌بخش راه شهدا هستند

نماینده‌ی ولی فقیه در استان گفت: هر زمان از فرهنگ ایثار و شهادت فاصله گرفتیم دچار مشکل شدیم.

نمی‌خواستم در مجلسی باشم که فرهنگ دوری از آرمان‌های انقلاب را تقویت می‌کند/ جوانان امروز صف‌های نماز جمعه را پر می‌کنند و تداوم‌بخش راه شهدا هستند

به گزارش ائل به نقل از آناج، حجت الاسلام‌ محمدعلی آل هاشم صبح امروز در دیدار با مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به مناسبت روز شهید، اظهار داشت: هر روز ما متعلق به شهداست، 22 اسفند صرفا بهانه‌ای برای تجدید بیعت با آرمان‌هاین شهیدان است‌.

وی ادامه داد: وظیفه‌ی ما این است که هر روز به یاد شهیدان باشیم و اگر به گفته‌های ایشان عمل کنیم هر روز برای ما روز شهید خواهد بود.

نماینده‌ی ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه هر جایی به مقدار ناچیزی از این فرهنگ فاصله گرفتیم دچار مشکل شدیم، گفت: در شهرداری تهران مراسم برگزار می‌شود با رقص و آواز که می‌گویند سن دختران کم بوده، مگر کم بودن سن توجیه‌گر است؟ این یعنی می‌خواهیم از این فرهنگ فاصله بگیریم.

امام جمعه مردم تبریز متذکر شد: در تبریز مراسمی بود که احساس کردم حضورم تقویت بخش فرهنگی است که دور از آرمان‌های انقلاب است لذا مجلس را ترک کردم باید تلاش کنیم از فرهنگ ایثار و شهادت جدا نیفتیم.

وی با تاکید بر اینکه باید هر روز با این فرهنگ مانوس شویم، ابراز کرد: اگر از فرهنگ شهدا دور شویم، همانطور که می‌بینیم تشییع لندنی مصیبت‌های داخلی و خارجی را برایمان به ارمغان خواهد آورد.

نماینده‌ ولی فقیه در استان اذعان کرد: مجالس منتسب به شهدا هرچه تکرار گردد جا دارد زیرا فلسفه‌ی زنده ماندن نهضت امام حسین(ع) در این بود که تکرار شد.

آل هاشم با اشاره به اینکه برخی همت و توان خو را برای زدودن آرمان شهدا در جامعه قرار داده‌اند، ابراز داشت: بر ماست با برگزاری هرچه باشکوه‌تر مجالس شهدا، ترویج فرهنگ انسان‌ساز ایثار و شهادت نگذاریم راه و مرام شهیدان فراموش شود.

خطیب نماز جمعه تبریز تصریح کرد: تجلیل از خانواده‌ی شهدا تجلیل از یک فرد نیست بلکه باید مبدل به فرهنگ گردد و همه بدانند احترام به این خانواده در واقع تکریم فرهنگ شهادت است.

وی با بیان اینکه برای دلجویی و رسیدگی به مشکلات خانواده‌های شهدا نباید به دنبال مناسبت باشیم، اظهار کرد: بسیاری از خانواده‌ها توقعی هم ندارند همین که از آنها یاد شود و مورد تفقد قرار گیرند کفایت می‌کند.

خطیب شهیر تبریزی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب علی‌رغم دغدغه‌های کلانی که دارند فرصت مجزایی برای دیدار با خانواده‌های شهدا اختصاص می‌دهند، در واقع از این طریق می‌خواهند این فرهنگ را پیاده سازند.

خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه نسل چهارم انقلاب در حال رویش هستند، افزود: جوانان هستند که چرخ صنعت و تولید را می‌چرخانند، مدافعان حریم اسلام و ارزش‌های اسلامی می‌شوند، صف‌های نماز جمعه را پر می‌کنند و می‌توانند فرهنگ شهادت را در جامعه هر روز زنده نگه دارند، لذا باید بیش از همیشه مورد توجه قرار گیرند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/rMJEP2
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***