تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم گرامیداشت شهید باکری در تبریز:

شهید مهدی باکری، تبلور غیرت آذربایجان بود/ عده ای در صدد جلوگیری از ورود انقلاب به فرهنگ و اقتصاد کشور هستند

رضایی گفت: آقا مهدی تبلور غیرت آذربایجان بود که این تبلور را در دجله از خود نشان داد. اگر کسی بخواهد معیار و محک مردم آذربایجان را بداند باید به سیما و سیره آقا مهدی نگاه کند.

شهید مهدی باکری، تبلور غیرت آذربایجان بود/ عده ای در صدد جلوگیری از ورود انقلاب به فرهنگ و اقتصاد کشور هستند

به گزارش ائل، محسن رضایی قبل از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید مهدی باکری در تبریز، اظهار کرد: هیچ وقت آذربایجان ایران و انقلاب را تنها نگذاشت و این موضوع در دفاع مقدس هم ثابت شد.

وی ادامه داد: آقا مهدی تبلور غیرت آذربایجان بود که این تبلور را در دجله از خود نشان داد. اگر کسی بخواهد معیار و محک مردم آذربایجان را بداند باید به سیما و سیره آقا مهدی نگاه کند.

وی با بیان اینکه آقا مهدی خود در پیروزی انقلاب سهیم بود و خود ثمره و میوه انقلاب شد، گفت: در سال ۱۳۶۰ ، زمانی که برای عملیات فتح المبین آماده میشدیم، شهید کاظمی، آقا مهدی را به منطقه آورده بود. من ایشان را از قبل میشناختم. عملیات بسیار سخت و پیچیده ای بود و عراق فکرش را نمیکرد که از آن منطقه ما بتوانیم حمله کنیم. شهید باکری در آن عملیات چنان دلیرانه و با تدبیر به عقبه دشمن رسید که فرمانده دشمن در دقایق اول توسط نیروهای آقا مهدی به اسارت در آمد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آقا مهدی مردمی بود، اذعان کرد: شهید باکری یکی از نمادهای اصلی انقلاب که همان مردمی بودن است بود، به بسیجیان و مردم خدمت میکرد و حتی زمانی که شهردار بود به خانه مردم میرفت و مشکلات آنها را حل میکرد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ویژگی دیگر آقا مهدی شجاعت و دلیری ایشان بود، در عملیات خیبر به دلیل مشکلات موجود مجبور به عقب نشینی شدیم که در جلسه فرماندهان به شدت ناراحت بود که چرا قبول کردید عقب نشینی را؟ مگر کار برای خدا عقب نشینی دارد؟

وی افزود: در عملیات بدر آقا مهدی بر ادعای خود عمل کرد و در منطقه دجله جانانه ایستاد و ابولفضل وار شهید شد. چرا که از بازگشت به عقب خجالت میکشید چراکه معتقد بود در راه خدا عقب نشینی وجود ندارد.

این فرمانده سال های دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شهید باکری بسیار فنی و دقیق بود، گفت: در تعیین ساعت عملیات بسیار دقیق بود و همه جوانب را میسنجید، ویژگی دیگر آقا مهدی پختگی ایشان بود، وی به هیچ وجه شتاب زده عمل نمیکرد.

وی در ادامه با بیان اینکه انقلاب ایران مردمی بود و به همین خاطر مورد غضب کشورهای مستکبر قرار گرفت، تاکید کرد: برای همین هم هرکاری کردند که انقلاب ساقط شود. وقتی از ترور و اخلال در کشور راهی به پیش نبردند؛ جنگ به راه انداختند اما نمیدانستند که با شروع جنگ امثال باکری ها تربیت میشوند. به همین خاطر پس از جنگ، ایران به کشوری قدرتمند در منطقه و جهان تبدیل شد، البته پس از جنگ حدود ده سال آمریکایی ها در سکوت فرورفته بودند و مات شده بودند و تنها امیدشان تغییر در سیاست جانشینان امام بود که این اتفاق هم نیفتاد.


رضایی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ما امروز در چندین جبهه درحال نبردیم. جبهه اول ما این است که اگر امروز در سوریه هستیم، به خاطر درخواست خود مردم سوریه است، جبهه دوم ما جبهه پس از جنگ است، متاسفانه عده ای به ایجاد شایعات پرداختند، تاریخ را و حتی سخنان امام (ره) را تحریف کردند.

وی ادامه داد: جبهه سوم این است که وقتی از ورود انقلاب به سیاست نتوانستند جلوگیری کنند، از ورود انقلاب به فرهنگ و اقتصاد جلوگیری کردند. انقلاب وقتی وارد یک موضوعی شد آن موضوع مردمی میشود.

وی با تاکید بر اینکه ما نیاز به این داریم که موضوعات را امروز مردمی کنیم، بیان کرد: جنگی که در تمام دنیا توسط دولت اداره میشود را ما مردمی کردیم اما تاکنون نتوانسته ایم فرهنگ و اقتصاد را مردمی کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: امروز وظیفه دولت و مجلس مردمی کردن مسایل اقتصادی و فرهنگی است.نه اینکه به جمع مردم بروندکه اینکار خودش اقدام مطلوبی است اما منظورمان این است که امور را به دست مردم بسپارند.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/YbfYJw
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***