تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

تنزل روز بیداری امت اسلام به تنازع سیاسی - انتخاباتی؛

به حاشیه راندن آرمان روز جهانی قدس با برنتافتن حضور یک سخنران در تبریز / خالی کردن کینه ها از سوی طرفداران روحانی و رئیسی

طرفداران روحانی علی رغم اینکه پیروز انتخابات ۹۶ شدند، حضور رئیسی در تبریز را برتابیدند و با هجمه به این انتخاب، تولیت آستان قدس رضوی را فردی وحدت زدا خواندند و اهمیت راهبردی روز قدس را به حاشیه راندند.

به حاشیه راندن آرمان روز جهانی قدس با برنتافتن حضور یک سخنران در تبریز / خالی کردن کینه ها از سوی طرفداران روحانی و رئیسی

 ائل / صابر عیسی پور


راهپیمایی روز قدس یادگار گرانقدر امام راحل(ره) است که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بطور فراگیر در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در جهان اسلام برگزار می شود و تبدیل به نماد بزرگ مبارزه آزادیخواهان با رژیم غاصب صهیونیسیتی شده است.

این روز بعنوان نقطه عطف همسبتگی ملت های مسلمان و آزادگان عالم در برابر جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی و اربابان و حامیان آن می باشد و راهپیمایی روز قدس همه ساله پرشورتر از سال های گذشته در ایران اسلامی با حضور میلیونی مردم  برگزار می شود و دیروز نیز شاهد عظمت و سیل جمعیت در خیابان های کشور بودیم که بعد مردم روزه دار بعد از احیای شب های قدر و در زیر گرمای آفتاب، فریاد استکبارستیزی سر داده و ضرب شصتی به غاصبان قدس شریف دادند.

اما این تمام ماجرا نبوده و در لابلای این عظمت میلیونی راهپیمایی روز قدس، عده ای با پرداختن به حواشی رقابت های انتخاباتی سال قبل و تمسک به بهره برداری های سیاسی، آب در آسیاب دشمن ریخته و سعی داشتند روز وحدت امت اسلام را با کینه های انتخاباتی، تلخ کنند.

موضوع مربوط به سخنران مراسم ویژه روز قدس در تبریز بود و او فردی نبود جز سید ابراهیم رئیسی، رقیب اصلی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 96 که انتخاب وی برای این مراسم از سوی شواری هماهنگی تبلیغات اسلامی، سوژه هر دو جناح سیاسی شده بود.

طرفداران روحانی و رئیسی در انتخابات، حضور تولیت آستان قدس رضوی در تبریز را سوژه بگومگوهای سیاسی خود کرده و سعی در خالی کردن عقده های انتخاباتی خود داشتند که امری مذموم و خلاف آرمان روزجهانی قدس بود؛ روزی که بی شک یکی از فرصت های استراتژیک منطقه برای مقابله با صهیونیسم جهانی است.

با گذشت بیش از یک سال از روز انتخابات 29 اردیبهشت و حضور حماسی و آگاهانه مردم، همچنان هستند افرادی که هنوز در دوران انتخابات به سر می برند و بدنبال هر فرصتی برای ایجاد تنش و تخریب یکدیگر هستند.

بعد از مشخص شدن رئیسی بعنوان سخنران مراسم دیروز روز قدس در تبریز، طرفداران هر دو جناح سیاسی بلافاصله دست به کار شده و با سیاسی کردن این موضوع و نادیده گرفتن آرمان اصلی آخرین جمعه ماه ضیافت الهی که جمعه دشمن شکن و وحدت آفرین است؛ جنگ رسانه ای به راه انداخته و بی اخلاقی سیاسی کردند.

طرفداران روحانی علی رغم اینکه پیروز انتخابات 96 شدند، حضور رئیسی در تبریز را برتابیدند و با هجمه به این انتخاب، تولیت آستان قدس رضوی و این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام را فردی وحدت زدا خواندند و از هر تخریبی علیه وی کوتاهی نکرده و اهمیت راهبردی روز قدس را به حاشیه راندند و با حمله رو به جلو، پاسخگویی به عملکرد رئیس جمهور و مطالبات مردمی  را در تاختن به رقب انتخاباتی وی دنبال کردند، رقیبی که بعد از قبول نتایج انتخابات، هیچ گاه به تهییج احساسات مردمی در نقد عملکرد دولت نداشته است و در سراسر سخنرانی دیروز خود در جمه راهپیمایان روز قدس تبریز، بر وحدت و استقامت در برابر زورگویی های استکبار جهانی برای رسیدن به آزادی فلسطین مظلوم تاکید داشت.

سوی دیگر این ماراتن سیاسی، برخی طرفداران انتخاباتی رئیسی بودند که آنها نیز این حضور را تداعی سفر انتخاباتی سال قبل جلوه داده و با تحریک جناح مقابل، روز بیداری امت اسلام را به یک تنازع سیاسی تنزل دادند.

در پایان باید به طرفداران روحانی و رئیسی یادآوری کرد که انتخابات تمام شده است و زمان وحدت و انسجام ملی است و باید دست از تخریب و هتاکی برداشت و دولت به جای فرافکنی، همه تلاش خود را برای عملی کردن وعده ها و برآورده ساختن انتظارات به حق مردمی به کار بندد و دیگر جریان ای سیاسی نیز دولت را در این مسیر یاری کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***