تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بازتاب های از ریل خارج کردن پرونده فساد شورا توسط خطبه خوان نهج البلاغه:

از انکار تا افشا و پافشاری بر عدم تخلف / حامیان دیروز و ناامیدهای امروز / آب دوغ خیار خوردن با متهمین و پاسخ خیالی پزشکیان

اقدام تامل برانگیز معلم نهج البلاغه اصلاح طلبان، با واکنش های تندی از سوی فعالان سیاسی و فرهنگی هر دو جریان سیاسی روبرو گشته و همگی متفق القول، نسبت به این اعمال نفوذ خلاف قانون و مصلحت عمومی، اعتراض داشتند.

از انکار تا افشا و پافشاری بر عدم تخلف / حامیان دیروز و ناامیدهای امروز / آب دوغ خیار خوردن با متهمین و پاسخ خیالی پزشکیان

به گزارش ائل ،  در حالی که بیش از دو سال است که همگان منتظر صدور حکم قضایی برای متهمین پرونده جنجالی شورای چهارم شهر تبریز بودند؛ ناگهان خبر ورود مسعود پزشکیان به این پرونده و تلاش های وی برای توقف اجرای حکم، بهت و حیرت افکار عمومی و رسانه ای را با خود همراه داشت.

ماجرا از این قرار بود که در آستانه صدور رای نهایی این پرونده، پزشکیان در لابی مجلس با یکی از متهمین پرنده دیدار داشته و سپس نامه ای به قوه قضائیه نوشته و تقاضای توقف در اجرای حکم کرده بود که این موضوع را برای اولین بار بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس افشا کرد.

این موضوع ابتدا با تکذیب رسانه های حامی نائب رئیس خطبه خوان مجلس شورای اسلامی روبرو شد اما هر چه جلوتر رفتیم، ابعاد ماجرا گسترده تر شد و حتی پزشکیان نیز با اعلام اینکه هیچ کار خلافی نکرده، بر پیگیری توقف اجرای حکم با استفاده از جایگاه خود، اعتراف کرد.

سالهاست که فریاد «وا اخلاقا»ی شما و امثالتان به آسمان بلند است

این اقدام تامل برانگیز معلم نهج البلاغه اصلاح طلبان، با واکنش های تندی از سوی فعالان سیاسی و فرهنگی هر دو جریان سیاسی روبرو گشته و همگی متفق القول، نسبت به این اعمال نفوذ خلاف قانون و مصلحت عمومی، اعتراض داشتند.

روح الله رشیدی، فعال فرهنگی طی یادداشتی ضمن اشاره به ادعاهای پزشکیان مبنی بر اخلاق مداری، نوشت: اما سالهاست که فریاد «وا اخلاقا»ی شما و امثالتان به آسمان بلند است. پس چیزی به نام اخلاق هم داریم که خیلی وقتها نمی شود آن را با لفافه قانون پوشاند!بهتر است به همان قانون دانی و قانون ستایی خود مشغول باشید و به همان هم افتخار کنید، اما عجالتاً اخلاق را تعلیق کنید تا بعد.

مجید پالوایه، خبرنگار اصلاح طلب تبریزی نیز ضمن واکنش به این موضوع تاسف برانگیز با گذاشتن استوری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: درس نهج البلاغه تان باور پذیر نیست. با شما نه می توان اشک ریخت و نه لبخند زد.

حیف از آن رای که با نام تو باطل نمودم

لیلا حسین نیا، از فعالین فرهنگی تبریز و حامی جریان اصلاحات نیز ضمن ابراز تاسف به این موضوع طی نوشته در استوری اینستاگرام خود با هشتگ لیست ناامید، چنین واکنش نشان داد: حیف از آن رای که با نام تو باطل نمودم.

علی سلیمانیان، فعال فرهنگی و منتقد دولت نیز به صحبت های جنجالی خود با پزشکیان در روز قدس اشاره کرده و نوشت: در مسیر راهپیمایی قدس در تبریز، با آقای دکتر پزشکیان روبرو درآمدیم. پیش رفتم و از ایشان پرسیدم چرا برای تعلیق حکم قطعی دادگاه پرونده‌ی فساد شورا و شهرداری، از جایگاهتان در مجلس سوء استفاده کرده‌اید؟ اصلا شما به چه حقی از آن کمیسیون خاص در مجلس در حمایت از مفسدان نامه گرفته‌اید و به رئیس قوه قضائیه دادید؟ شما وکیل مردمید یا وکیل مفسدان؟ و ایشان در جوابم گفتند: من کار خلاف قانون نکرده‌ام.

وی در بخش دیگری از روایت این دیدار خود با پزشکیان آورده است: گفتم جنابعالی در پرونده اعمال نفوذ کرده‌اید و از جایگاهتان در مجلس به نفع فساد، سوء استفاده نموده‌اید. در جوابم گفتند: «این نظر توست.» و جواب دادم اتفاقاً چون نظر من این است باید جواب کارتان را بدهید. شما مگر نماینده ما نیستید؟ خودتان چه جایگاهی داشتید اگر نماینده‌ی ما نبودید؟ شما اسمتان رویتان است: «نماینده‌ی مردم در مجلس»، باید نظر من را اعمال کنید نه نظر خودتان یا جناحتان را. شما وکیل منید نه وکیل قبیله‌ی خودتان.

شاید جالب ترین واکنش را بتوان به فرهاد باغشمال، فعال رسانه ای اصلاح طلب تبریزی اختصاص داد که به گفتگوی خیالی با نائب رئیس مجلس پرداخته و حرف های جالبی را در نقد پزشکیان می آورد.

وی در این گفتگو با تناقض های پزشکیان در خطبه خوانی از نهج البلاغه و عدم التزام عملی به آنها پرداخته و نوشت: اتفاقا سوال اساسی من همین تناقضات است. از یک طرف ما را به خطبه‌های گهربار رهنمون می‌کنید و از یک طرف می فرمایید که من آنها نیستم! ولی بچه در قنداق هم می‌داند که هستید.  سوال اساسی‌تر دیگر این است که گویا شما این چند وقته با برخی متهمین شورای چهارمِ محلِ انتخاباتی‌تان خیلی نشست و برخاست دارید و حتی شایعه شده که باهم آب دوغ خیار هم می‌خورید؟


سکوت مردان سیاست اصلاح طلب!

باغشمال پاسخ خیالی پزشکیان را اینگونه نقل کرده است که شرح حال مواضع این روزهای این مرد اصلاح طلب است: خب این که نه خلاف قانونه و نه در خطبه‌ها به موضوع خلاف آن بر می‌خوریم! نه من کار خلاف قانون نکرده‌ام. ضمنا من آب و دوغ خیار نمی خورم چون فشار خون دارم!

 همه این واکنش های رسانه ای و البته افکار عمومی مردم در حالی صورت پذیرفته که همچنان رسانه های حامی پزشکیان و سیاستمداران اصلاح طلب همچنان سکوت پیشه کرده و ترجیح می دهند منافع عمومی و بیت المال را فدای مصالح حزبی و جناحی خود کرده و پشت یار سیاستمدار خود را خالی نکنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/YGDYdU
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***