تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حجت الاسلام برگی در گفتگو با ائل:

پیام غدیر، تداوم و تکامل اسلام است

حجت الاسلام برگی در گفتگو با ائل گفت:پیام غدیر، تداوم و تکامل اسلام است.

پیام غدیر، تداوم و تکامل اسلام است

حجت الاسلام رسول برگی در گفتگو با خبرنگار ائل ،  در مورد عید غدیر و اعمال این روز گفت : روزه ،غسل ، احسان و اطعام مومنان و زیارت امیر المومنین (ع) از اعمال توصیه شده در این عید است.

غدیر تنها مختص سادات نیست و عید مسلمین است

وی ادامه داد: اینکه گفته می شود غدیر فقط عید سادات است، اشتباه است و عید غدیر عید الله الاکبر است و برای تمام شیعیان می باشد.

این واعظ تبریزی تصریح کرد: اگر در عید غدیر احسان و یا کار ثوابی انجام داده شود 250 هزار برابر ثواب دارد.

پیام غدیر، تداوم و تکامل اسلام است

ولایت و امامت، کفار را مایوس کرد

وی با بیان اینکه پیام اصلی غدیر به جهانیان تداوم اسلام می باشد، افزود: نبوت تبدیل به ولایت شده است که ادامه دهنده دین می باشد حتی در این مورد آیاتی بیان شده که خداوند می فرماید آنهایی که کافر شده بودند مایوس شدند،  کافر ها می خواستند بعد از پیامبر دین را از بین ببرند اما ولایت و دین ماندگار شدند. دشمن تلاش می کرد تا ولایت را از بین ببرد. 

بدون ولایت، نماز و روزه مقبول نیست

حجت الاسلام برگی خاطر نشان کرد: از معاویه پرسیدند که مشکل اصلی تو با اسلام چیست در جواب گفت که مشکل من نماز و روزه نیست و مشکل اصلی من با مسئله ولایت است.  چون اگر ولایت جای خودش را پیدا نکند نه نمازی می ماند نه روزه و دین.

غدیر و ولایت با یکدیگر عجین شده است

وی با تاکید بر اینکه غدیر و ولایت با یکدیگر عجین شده است، گفت: ولایت یعنی صاحب اختیار شدن، اگر قرار باشد ما ولایت امیر المومنین را قبول داشته باشیم، علی بر ما صاحب اختیار است امامت یعنی تابع شدن به امام خود.

این مبلغ دینی ادامه داد: ما اهمیت غدیر را نشناخته ایم ما فکر می کنیم عید غدیر مختص سادات است و فقط آن ها باید گرامی بدارند. غدیر عید تکامل دین است و عید اسلام و عید تکمیل کننده وصالت پیامبر است.

کم رنگ شدن غدیر در سایه استقبال از محرم

وی اظهار کرد: چون بحث استقبال از محرم وجود دارد و در همه عشق امام حسین(ع) است،  این ها باعث شده است عید غدیر کم رنگ شود که نباید اینگونه شود.

برگی تاکید کرد: با مطالعه در غدیر ، محوریت غدیر را مسلمانان برسانیم. خطبه غدیر را در هیت ها و مساجد تشبیه کنیم اگر اینه جا بیفتد غدیر بیشتر شناخته می شود .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/s8Qhf6
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***