تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در گفتگو با ائل مطرح شد:

درخواست دیدار با رهبری، علت تغییر مکان نشست روحانی، اردوغان و پوتین

مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور در گفتگو با ائل به نقل از اخبار رسیده از خبرنگاران ترکیه ای، دلیل تغییر مکان این اجلاس از تبریز به تهران را درخواست پوتین و اردوغان برای ملاقات با رهبر انقلاب اعلام کرد.

درخواست دیدار با رهبری، علت تغییر مکان نشست روحانی، اردوغان و پوتین

به گزارش ائل ،  هفته گذشته خبری مبنی بر برگزاری نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه با موضوع تحولات سوریه در تبریز در خروجی رسانه ها قرار گرفت که بازتاب های گسترده ای به همراه داشت.

در حالی که تبریز بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 خود را آماده میزبانی برای رویداد مهم با حضور حسن روحانی، پوتین و اردوغان می کرد، به یکباره محل این نشست تغییر یافته و به تهران منتقل شد.

ائل در بررسی علت این موضوع با اسماعیل بابایی راغب، مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور گفتگو کرده که وی ضمن تایید این مطلب، از علل موضوع بی اطلاعی کرد.

وی با بیان اینکه آمادگی کامل از جهت اجرایی و امنیتی برای برگزاری این نشست را داشتیم، افزود: مقرر شده بود این نشست در هتل کایا تبریز برگزار شود.

اما شب گذشته مجددا موضوع را از بابایی پیگیر شدیم که وی به نقل از اخبار رسیده از خبرنگاران ترکیه ای، دلیل تغییر مکان این اجلاس از تبریز به تهران را درخواست پوتین و اردوغان برای ملاقات با رهبر انقلاب اعلام کرد.

گفتنی است این اجلاس سه جانبه روز جمعه 16 شهریور ماه با حضور روسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه حول محور تحولات منطقه ای و سوریه برگزار می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/EEixbV
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***