تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از ترکیب جدید هیئت رئیسه شورای شهر تبریز:

اکبرنژاد و اصلاحات بدون دردسر، فاتح رقابت بی رقیب شدند / آیا دبیری و یارانش به کمیسون ها چشم دوخته اند؟

شورای پنجم تبریز بعد از کش و قوس های چند هفته ای، صاحبان کرسی های هیئت رئیسه را شناخت و اصلاح طلبان بدون هیچ دردسر و زحمتی، مدیریت شورا را در اختیار گرفتند و اینک همه نگاه ها به انتخابات کمسیون های تخصصی خواهد بود.

اکبرنژاد و اصلاحات بدون دردسر، فاتح رقابت بی رقیب شدند / آیا دبیری و یارانش به کمیسون ها چشم دوخته اند؟

به گزارش ائل ،  انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تبریز بالاخره بعد از دو هفته تاخیر، دیروز در جلسه علنی این شورا برگزار شد و شکور اکبرنژاد مجددا رئیس ماند.

اصلاحات بدون دردسر، فاتح رقابت بی رقیب شدند

البته نتایج این انتخابات حاوی نکات تامل برانگیزی بود که بررسی آن خالی از لطف نیست. موضوعی که حکایت از قهر طیف رقیب اصلاح طلبان و یکه تازی اعضای لیست امید در چنبره زدن بر هیئت رئیسه بود.

در حالی که پیش از این دبیری از اعلام آمادگی برای کاندیداتوری جهت ریاست شورا خبر داده بود، اما اکبرنژاد به تنهایی کاندید این عنوان شد و خبری از حضور دبیری در مارتن انتخاب ریاست شورا نبود که در نهایت شکور اکبرنژاد با 8 رای موافق و 5 رای ممتنع بار دیگر رئیس ماند.

قابل حدس است که 8 رای موافق اکبرنژاد از سوی 8 عضو لیست امید به سبد رای او ریخته شده و 5 عضو دیگر (اصلولگرا و مستقلین) که پیش تر از استقبال آنها از ریاست دبیری سخن به میان آمده بود، رای ممتنع دادند که این موضوع حاوی پیام مهمی مبنی بر عدم موفقیت دبیری بر جلب آرای حداقل دو تن از اعضای لیست امید بود، کاری که او در انتخاب شهردار توانست بخوبی انجام دهد.

بنابراین می توان گفت که دبیری که تمام تلاش هایش جلب آرای حداقل دو عضو اصلاح طلب شورا ناکام مانده بود، نخواست خود را در رقابتی از پیش باخته با اکبرنژاد، محک بزند و ترجیح داد وارد گود نشود.

از سوی دیگر همین وضعیت در انتخاب سایر اعضای هیئت رئیسه نیز به چشم خورد و همگی از لیست امید بودند بطوری که اندیش با 7 رای، فرج قلی زاده با 7 رای، صادق زاده با 7 رای و تقی پور با 8 رای به ترتیب نائب رئیس، دبیر، سخنگو و خزانه دار شورای پنجم در سال دوم فعالیت شدند.

دبیری با وجود پیشنهاد نائب رئیسی از سوی نیکوخصلت، تمایلی برای کاندیداتوری نشان نداد و از سوی دیگر عدم ثبت نام عضوی از طیف مستقلین و اصولگرا برای نامزدی هیئت رئیسه و انتخاب بی دردسر همه اعضای هیئت رئیسه از بین اصلاح طلبان، جالب توجه بود که می تواند علل متعددی داشته باشد.

وحدت اصلاح طلبان، قهر دبیری یا عدم اقبال رقبا؟

اجماع و وحدت اصلاح طلبان، قهر رقبای لیست امید به نشانه اعتراض به وضع فعلی شورا یا عدم تمایل آنها برای حضور در هیئت رئیسه، عدم اجماع رقبای لیست امید در ارائه نامزدهای خود، می توانند از جمله عوامل مهم در رقم خوردن شرایط موجود باشد.

اما آرای ممتنع به نامزدهای عضویت در هیئت رئیسه که به تعداد 5 یا بیشتر بوده، نشان از عدم اقبال اعضای مستقل و اصولگرای شورای پنجم نسبت به انتخابات هیئت رئیسه بوده، با اینکه افرادی چون بابایی اقدم در روزهای اخیر به شدت نسبت به تاخیر انتخابات هیئت رئیسه معترض بودند.

آیا دبیری و یارانش به کمیسون ها چشم دوخته اند؟

البته نباید از انتخابات کمیسون ها نیز غافل شد که شاید 5 عضو دیگر شورا تمام توان خود را برای کسب کرسی های ریاست کمیسیون های شورا گذاشته اند که با گذشت زمان و در جلسات بعدی، این مهم روشن خواهد شد.

به هر حال شورای پنجم تبریز بعد از کش و قوس های چند هفته ای، صاحبان کرسی های هیئت رئیسه را شناخت و اصلاح طلبان بدون هیچ دردسر و زحمتی، مدیریت شورا را در اختیار گرفتند و اینک همه نگاه ها به انتخابات کمسیون های تخصصی خواهد بود.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/msjQXW
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***