تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی تشریح کرد:

جشن عاطفه ها بزرگترین کمک برای ارتقای شاخص های فرهنگی و ارثی نشدن فقر است

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران گفت: جشن عاطفه ها بزرگترین کمک برای ارتقای شاخص های فرهنگی و ارثی نشدن فقر است.

جشن عاطفه ها بزرگترین کمک برای ارتقای شاخص های فرهنگی و ارثی نشدن فقر است

به گزارش ائل ، محمد کلامی، مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه کمیته امداد استان در سال 96 امداد  برگزیده کشور و  رتبه اول کشوری در کمک به  ایتام را کسب کرد؛ افزود: سال گذشته بطور متوسط روزانه 2  مسکن مددجویی ساخت یا احداث کردیم و در 5 ماهه نخست سالجاری نیز 53 واحد احداث یا خرید کرده ایم.

افزایش مشارکت های مردمی، وبالا رفتن اعتماد عمومی به کمیته امداد

وی مردمی شدن امداد را رویکرد اصلی این نهاد در سال های اخیر عنوان کرده و گفت: افزایش مشارکت های مردمی، نشان از بالا رفتن  اعتماد عمومی به کمیته امداد می باشد.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی ادامه داد: با وجود مشکلات اقتصادی، امسال در 5 ماهه نخست، 1/2 میلیارد تومان افزایش درآمد صدقات داشته ایم.

جهت پیشگیری از فقر ساکنان حوضه آبریز دریاچه ارومیه، برنامه اشتغالزایی داریم

وی با اذعان به اینکه کمیته امداد استان 175 تنوع شغلی ایجاد کرده است؛ خاطر نشان کرد: به بحث  پیشگیری از فقر با رویکرد اشتغال زایی ورود کرده ایم که نمونه آن ورود به اشتغال افراد متضرر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه می باشد.

کلامی تصریح کرد: سیاست های شغلی کمیته امداد برگرفته از درک واقعیت های اجتماعی و تنوع بخشی است که سال 8000  فرصت شغلی ایجاد کردیم که بیشترین سهم را در بین دستگاه های اجرایی داشتیم.

وی ادامه داد: زنان سرپرست خانوده بزرگترین جامعه مددجویی استان می باشد که درصدد ایجاد  مشاغل خانگی برای آنها هستیم.

کلامی در تشریح اقدامات لازم برای فروش تولیدات مددجویان، گفت: در یک سال گذشته 16  نمایشگاه تولیدات مددجویان برگزار کرده و همچنین بزرگترین نمایشگاه فروش  فرش و  تولیدات بیمارستانی را برپا کردیم.

پایین ترین میزان طلاق مربوط به جامعه مددجویان است

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی و آموزشی کمیته امداد، افزود: پایین ترین میزان  طلاق در کشور مربوط به جامعه مددجویان بوده که  دستاورد بزرگ فرهنگی است. همچنین امسال 7 رتبه زیر 1000 در  کنکور سراسری متعلق به مددجویان استان است.

در آستانه بازگشایی مدارس در مجموع یک میلیارد تومان به حساب  دانش آموزان مددجو واریز کردیم

مدیر کل کمیته امداد استان در ادامه بیان کرد: در آستانه بازگشایی مدارس در مجموع یک میلیارد تومان بعنوان هزینه ثبت نام مدارس و خرید لوازم التحریر، به حساب  دانش آموزان مددجو واریز کردیم.

کلامی به اهمیت جشن عاطفه ها پرداخته و گفت: جشن عاطفه ها و کمک به تحصیل دانش آموزان نیازمند، بزرگترین کمک برای ارتقای شاخص های فرهنگی و آموزشی و ارثی نشدن فقر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/gGP1We
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***

Error
Whoops, looks like something went wrong.