تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

به بهانه سالروز ارتحال فقیه مجاهد آذربایجان؛

پاسخ به اباحی گری یکی از سران فتنه در خاطرات مرحوم آیت الله بنی فضل / اعتراف شیخ ساده لوح به قدرت رهبری در حفظ مسیر امام(ره)

به بهانه یازدهمین سالگرد ارتحال فقیه مجاهد آذربایجان و همچنین در پاسخ به اباحی گری یکی از سران فتنه ۸۸ در هجمه به ولایت مطلقه فقیه، روایتی از مرحوم آیت‌الله شیخ مرتضی بنی‌فضل در خصوص علت عدم رای آوری شورای رهبری را بازخوانی می کنیم.

پاسخ به اباحی گری یکی از سران فتنه در خاطرات مرحوم آیت الله بنی فضل / اعتراف شیخ ساده لوح به قدرت رهبری در حفظ مسیر امام(ره)

به گزارش ائل ، شهریور ماه یادآور ارتحال ملکوتی فقیه مجاهد، آیت الله مرتضی بنی فضل از علمای مبارز تبریزی است که نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری بود.

آیت الله بنی فضل از شاگردان امام خمینی(ره) و مبارزین نهضت انقلاب اسلامی بوده که در شهریور ماه سال 1386 در تبریز چشم از جهان بسته و پیکر مطهر او در بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) در قم به خاک سپرده شد.

چرا رهبری شورایی رای نیاورد؟

به بهانه یازدهمین سالگرد ارتحال این یار صدیق انقلاب و همچنین در پاسخ به اباحی گری یکی از سران فتنه 88 در هجمه به ولایت مطلقه فقیه، روایتی از مرحوم آیت‌الله شیخ مرتضی بنی‌فضل در خصوص علت عدم رای آوری شورای رهبری را از کتاب خاطرات وی که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده، بازخوانی می کنیم.

به نقل از آیت الله بنی فضل در این کتاب آمده است:

"شب حدود ساعت ده و بیست دقیقه رهبر کبیر انقلاب به ملکوت اعلی پیوست. آن شب تا به صبح برسد به اندازه زیادی طول کشید.

فردا صبح اول وقت، جلسه خبرگان رهبری تشکیل شد. در مرحله اول وصیت‌نامه حضرت امام که مهر و موم شده بود توسط هیأت رئیسه مجلس بازگشایی و سپس توسط رئیس جمهور وقت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خوانده شد و تمام وقت قبل از ظهر مجلس را گرفت. پس از آن، کلیاتی پیرامون رهبری عنوان گردید و تفصیل آن به وقت عصر موکول شد.

بعد از ظهر بلافاصله جلسه پشت درهای بسته ادامه پیدا کرد. وقتی بحث پیرامون تعیین رهبری آینده آغاز شد، عده‌ای نظر به شورای رهبری متشکل از سه یا پنج نفر داشتند. حتی از آن‌هایی که جزو شخصیت‌های درجه یک نظام بودند، بعضی همین گرایش را داشتند. البته در نظر همه بالاتفاق آقای خامنه‌ای یکی از اعضای شورا بود. این را همه قبول داشتند. یعنی در میان خبرگان حتی یک نفر نبود که بگوید شورا باشد ولی آقای خامنه‌ای در آن نباشد. بعد که نقاط ضعف و قوت شورای رهبری مطرح شد بر همه آقایان آشکار گردید که شورای رهبری در شرایط حساس و سرنوشت‌ساز مثل جنگ و صلح، پیامدهای ناگواری خواهد داشت و تصمیم‌گیری‌ها به این آسانی حاصل نمی‌شود. احتمال بروز اختلاف بین اعضای شورا زیاد است.

پس از بحث و بررسی طولانی، همه به تک رهبری رأی دادند. شخصی که برای رهبری مطرح شد، حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای بود. در این هنگام که ایشان از موضوع آگاه شد با نهایت ناراحتی و بی رغبتی خطاب به حاضران گفت: این کار را نکنید، این کار را نکنید.

بعضی از نمایندگان گفتند: آقا این موکول به نظر شما نیست، هرچه کل مجلس تصمیم گرفت آن خواهد شد و همه باید از آن تبعیت کنیم. بنابراین، رهبری آیت‌الله خامنه‌ای به رأی نمایندگان گذاشته شد و با اکثریت قاطع آرا به تصویب رسید."

اعتراف شیخ ساده لوح به قدرت رهبری در حفظ مسیر امام(ره)

با بررسی این روایت مستند تاریخی و خاطرات بزرگان دیگر و تحلیل نامه اخیر مهدی کروبی یا هر کسی که این نامه را نوشته چنین برمی آید که سران فتنه و دیگر معاندین به قدرت رهبری در حفظ مسیر جمهوری اسلامی و در واقع حفظ راه امام(ره) اعتراف می‌کنند و از سوی دیگر منشأ اصلی مخالفت با رهبری مشخص می‌گردد.

شیخ ساده لوح با هجمه اخیر خود به اصل ولایت فقیه و رهبری حضرت آیت الله خامنه ای،  در صدد برآمده است تا به خیال خود جنبه معنوی و مرجعیت مذهبی رهبر معظم انقلاب را مخدوش جلوه دهد در حالی که آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مجلس خبرگان رهبری بدون معارض و با بیش از دو سوم آراء فقهای عضو آن به رهبری انتخاب شده و این انتخاب مورد تأیید سایر علما نیز قرار گرفته و همگی بر صلاحیت و سلامت رهبری ایشان در طول دوران رهبری تأکید کرده و عمدتاً ایشان را بی‌نظیر  دانسته و فقهای مجلس خبرگان رهبری نیز همواره صلاحیت علمی و عملی رهبر انقلاب را تأیید کرده‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/nzSemn
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***