تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رقابت استانداران اصلاح طلب آذربایجان شرقی برای برائت از روحانی؛

بعد از عبدالعلی زاده، این بار سبحان اللهی برای رئیس جمهور راهکار استعفا نشان داد / از یک قدمی حضور در کابینه دوازدهم تا ناتوان خواندن دولت

بعد از عبدالعلی زاده، این بار سبحان اللهی، دو استاندار اسبق آذربایجان شرقی برای رئیس جمهور راهکار استعفا نشان داد تا به نوعی دامان خود را بخاطر حمایت های دیروزشان تطهیر کنند.

بعد از عبدالعلی زاده، این بار سبحان اللهی برای رئیس جمهور راهکار استعفا نشان داد / از یک قدمی حضور در کابینه دوازدهم تا ناتوان خواندن دولت

به گزارش ائل ، در روزهایی که داد مردم از مشکلات اقتصادی و سوء تدبیر مسئولین دولتی درآمده، سیاستمداران اصلاح طب که تا دیروز حسن روحانی و برجام را منجی کشور معرفی کرده و به مردم تحمیل کردند؛ یک به یک به صف برائت کنندگان خود از دولت تدبیر و امید پیوسته و به نوعی دامن خود را از مشکلات کشور تطهیر می کنند.

اصلاحات برای تطهیر دامان خود، روحانی را تنها می گذارند!

این بار محمدعلی سبحان اللهی، فعال اصلاح طلب و نماینده دوره‌های اول تا چهارم مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی  و استاندار آذربایجان شرقی در دولت اصلاحات، نیز برای روحانی خط و نشان کشید تا ضمن فرار از پاسخگویی در خصوص حمایت های همه جانبه اصلاحات از روحانی در انتخابات، پروژه دور زدن روحانی را بطور جدی دنبال شود.

وی که در جمع خبرنگاران تبریزی سخن می گفت، به ناکارآمدی نظام اداری و روحیه منفعت طلبی برخی از مدیران را مورد نقد قرار داده و اظهار کرد: متاسفانه وضعیت را به جایی رسانده ایم که امروز مدیران و مسئولان بیشتر به فکر منافع و حفظ پست خود هستند تا به فکر مردم و این برای آینده کشور بسیار خطرناک است .

استاندار دولت اصلاحات در ادامه به رئیس جمهور تاخته و افزود: روحانی اصلاح طلب نیست و البته در طول این ۵ سال آن طور که باید موفق عمل نکرده است و اقلا این جسارت را داشته باشد که اعلام کند توان اداره کشور را ندارد و استعفا یکی از گزینه های پیش روی اوست.

سبحان اللهی در حالی روحانی را اصلاح طلب نمی داند که در انتخابات سال 92 با وجود گزینه اصلاح طلبی چون عارف، همگی روحانی را گزینه اصلاح طلبان معرفی کردند و در همین انتخابات سال 96 نیز، روحانی را به جهانگیری اصلاح طلب ترجیح دادند، اما اکنون از مسئولیت حمایت های خود شانه خالی می کنند.

کنایه تلخ یک اصلاح طلب به برادر روحانی و جهانگیری

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه به فسادهای اقتصادی در رده های بالا نیز اشاره کرده و با مقایسه وضعیت کشور در دوران جنگ تحمیلی و امروز، گفت: در زمان امام (ره) مهندس موسوی کشور را با نفت پنج دلاری به خوبی و بدون تورم اداره کرده چرا که در آن دوره در راس همه امور و مدیریت ها انسان های سالم و پاکدست بر سرکار بودند و دغدغه ی جز خدمت به مردم نداشتند. ما در آن دوره حتی یک مورد اختلاس و فساد نداشتیم ولی الان با فساد و اختلاس گسترده در کشور رو به رو هستیم حتی می بینیم برادر مسئولی اختلاس می کند اما برخورد نمی شود.

اظهارات سبحان اللهی در خصوص برادر یکی از مسئولین، شاید اشاره به برادر رئیس جمهور یا برادر معاون اول رئیس جمهور و یا هر دو باشد؛ در حالی که چنین نقدهای جسورانه ای در ایام انتخابات از سوی هیچ فعال اصلاح طلبی مطرح نمی شد و اکنون شرایط را مهیا دیدند تا با هجمه های ظاهری به دولت، آینده سیاسی خود را خراب نکنند.

همه این اظهارات سبحان اللهی در حالی است که وی سال گذشته یکی از جدی ترین گزینه ها برای تصدی وزرات علوم دولت روحانی بوده و خود نیز طی مصاحبه ای، پیشنهاد دولت برای حضور در کابینه را تایید کرده بود و همچنین تا از سال 92 تا اسفند 96 رئیس دانشگاه خوارزمی بود و اکنون به جرگه برائت کنندگان از دولت تبدیل شده است.

گفتنی است پیش از این عبدالعلی زاده، فعال سیاسی اصلاح طلب و استاندار اسبق آذربایجان شرقی در دولت هاشمی رفسنجانی نیز طی اظهاراتی، راهکار پیش رو برای روحانی را استعفا عنوان کرده بود.


مطالب مرتبط:

استاندار اسبق و اصلاح طلب آذربایجان شرقی برای روحانی نسخه استعفای زوری پیچید

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/oR7ud8
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***