تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بمناسبت سالروز شهادت اسدالله انقلاب؛

شهید مدنی؛ از افشای ماهیت چماقداران قلم و زبان تا عروج در محراب عبادت و مبارزه / آیت اللهی که تقلید از امام را بر نوشتن رساله ترجیح داد

اقدامات شهيد مدنی در تثبيت اوضاع تبريز، مقابله با اقدامات سازمان مجاهدین خلق(منافقين) و نيز بني صدر و خنثي كردن توطئه هاي دشمنان كشور، كينه عميق دشمنان را موجب شده بود. به دليل اين بود كه آنان درصدد ترور و به شهادت رساندن وی برآمدند.

شهید مدنی؛ از افشای ماهیت چماقداران قلم و زبان تا عروج در محراب عبادت و مبارزه / آیت اللهی که تقلید از امام را بر نوشتن رساله ترجیح داد

به گزارش ائل ، بیستم شهریور ماه سالروز شهادت آیت‌الله سید اسدالله مدنی، دومین شهید محراب و امام جمعه تبریز است. او که امام امت درباره‌اش فرمود: «با شهید نمودن یك تن دیگر از ذریه رسول‌الله و اولاد روحانى و جسمانى شهید بزرگ امیرالمؤمنین(ع)، سند جنایت منحرفان و منافقان به ثبت رسید. سید بزرگوار و عالم عادل عالیقدر و معلم اخلاق و معنویات، حجت‌الاسلام و المسلمین شهید عظیم‌الشان مرحوم حاج سید اسدالله مدنى رضوان‌الله علیه، همچون جد بزرگوارش در محراب عبادت به دست منافقى شقى به شهادت رسید.»

در ادامه این پیام می‌خوانیم: «اگر با به شهادت رسیدن مولاى متقیان اسلام محو و مسلمانان نابود شدند، شهادت امثال فرزند عزیزش شهید مدنى هم آرزوى منافقان را برآورده خواهد كرد. اگر خوارج سیاه‌بخت از شهادت ولى‌الله الاعظم طرفى بستند و به حكومت رسیدند، این گروهک هاى خائن نیز به آمال خبیث خود كه سقوط حكومت اسلام و برقرارى حكومت آمریكایى است مى‌رسند.»
شهید آیت‌الله مدنی، فرزند آذربایجان و دومین شهید محراب بوده که همواره در سنگر خطبه امامت جمعه تبریز، ماهیت حقیقی چماقداران قلم و زبان را افشا کرده و در پایان نیز به دست همین چماقداران به شهادت رسید.

اقدامات شهيد مدنی در تثبيت اوضاع تبريز، مقابله با اقدامات سازمان مجاهدین خلق(منافقين) و نيز بني صدر و خنثي كردن توطئه هاي دشمنان كشور، كينه عميق دشمنان را موجب شده بود. به دليل اين بود كه آنان درصدد ترور و به شهادت رساندن وی برآمدند.

منافقين روز 20 شهريور 1360 او را مانند جدش علی بن ابيطالب(ع) در محراب به شهادت رساندند. آيت الله مدني به سان تمام نماز جمعه ها، بعد از خطبه های نماز جمعه شروع به نماز خواندن كرد كه در آن لحظه يكی از حضار و نمازگزاران به ايشان نزديك شد. حجت الاسلام و المسلمين اترابی چهرگانی كه اين صحنه را شاهد بود در اين باره می گويد:

«من در نماز جمعه بودم. شايد ده قدم با آيت الله مدني فاصله داشتم ايشان پس از اتمام نمازهای جمعه، هميشه استحبابات نماز ظهر و عصر را هم مي خواندند. وقتي كه مي خواستند شروع به نماز كنند، ناگهان يكي از افراد كه به ظاهر قصد دادن وجوهات شرعيه به آيت الله مدنی را داشت، به ايشان نزديك شد و در يك لحظه با انفجار خود آيت الله مدنی را به شهادت رسانيد».

طبق وصيت آيت الله مدني پيكر او می بايست به شهر مقدس قم منتقل می شد. بعد از ظهر 21 شهريور 1360، ميليون ها سياهپوش آذربايجانی با سينه ای چاک و چشماني گريان مردی را بر دست هاي خود تشييع مي كردند كه ساليان درازي بود در عالم رؤيا از جدش امام حسين (ع) شنيده بود: « يا بني انت مقتول» و اينك او به اين آرزويش رسيده بود. مردم در حالی كه شعارهايی چون «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، امام جمعه ما پيش شهداست امروز»، «آمريكا ، آمريكا با خون وضو مي گيرم، سازش نمی پذيريم»، «خدايا ، خدايا نگه دار رهبر ما ...» سر می دادند. پس از گذشتن از خيابان های تبريز، درميدان نماز آن شهر اجتماع كردند و به عزاداری پرداختند.

شهید مدنی، علاوه بر سوابق درخشان مبارزاتی در نهضت انقلاب اسلامی، روز و شب به پالايش روح و شكستن بت نفس همت می گماشت، ‌در فضای آكنده از معنويت حوزه علميه نيز تلاشگری خستگی ناپذير به شمار می رفت. عظمت مقام علمي او بر كسی پوشيده نبود اما تقوا و روح پيراسته او هرگز اين اجازه را به وی نمی داد كه او را (آيت الله) خطاب كنند و به اطرافيانش می گفت: ‌شما چه حجتی داريد كه به من آيت الله می گوييد؟! وقتی عده ای از او خواستند رساله بنويسد؛ مخالفت كرده و گفت: وقتی مرجعی چون حضرت آيت الله خمينی وجود دارد، بايد همه از ايشان تقليد کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/BrPZSP
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***