تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

اظهارات شاذ یک اصلاح طلب تبریزی جهت فرار از عذرخواهی؛

هادی غفاری، گرانی های اخیر را متوجه آیت الله جنتی کرد / از فدایی شدن برای روحانی تا انکار " تَکرار "

غفاری گفته است:"آقای جنتی با ردّ صلاحیت‌هایی که مجلس شورای اسلامی را از مجموعه‌هایی که به جد به آنها امیدوار بودیم، تهی کرد، خودش در این شرایط (گرانی ها و مشکلات اقتصادی) مقصر است."

هادی غفاری، گرانی های اخیر را متوجه آیت الله جنتی کرد / از فدایی شدن برای روحانی تا انکار " تَکرار "

به گزارش ائل ، هادی غفاری ، چهره خبرساز اصلاح طلب و آذرشهری که پیش از این اظهارات شاذی در خصوص امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته است، این بار طی سخنان بحث برانگیز دیگری، همه تقصیرها در خصوص وضعیت اقتصادی کشور را متوجه شورای نگهبان و دبیر این شورا کرده است.

از رد صلاحیت در انتخابات مجلس تا توهین به امام و رهبری

وی که نماینده سه دوره اول مجلس شورای اسلامی بود و در انتخابات مجلس چهارم، پنجم و هفتم رد صلاحیت شد و تا مدتها خبر زیادی از او منتشر نمی شد  تا اینکه ناگهان در سال ۸۸ در جریان انتخابات ریاست جمهوری، در یک سخنرانی آکنده از سیاه نمایی در جمع هواداران مهدی کروبی، توهین های بی سابقه ای را متوجه رهبر معظم انقلاب کرد و بار دیگر در کانون توجهات قرار گرفت.

اخیرا این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مصاحبه با خبرآنلاین با طرح ادعایی چون «موازی‌کاری مجلس خبرگان به ریاست آیت الله جنتی با مجلس شورای اسلامی برای نظارت بر دولت»! گفته است:"آقای جنتی با ردّ صلاحیت‌هایی که مجلس شورای اسلامی را از مجموعه‌هایی که به جد به آنها امیدوار بودیم، تهی کرد، خودش در این شرایط (گرانی ها و مشکلات اقتصادی) مقصر است."

اما در پاسخ به این صحبت ها، باید گفت که اساسا تصور یک انتخابات بدون تأیید صلاحیت نه در ایران و نه در هیچ کشور دیگری ممکن نیست و همانطور که شورای نگهبان در ایران، مسئول تأیید شرایط حداقلی در کاندیداهاست، دادگاه‌ها و شوراهای قانون اساسی نیز در سایر کشورها، مسئول این کار هستند. امروز نتیجه نبود نظارت شورای نگهبان در انتخابات شورای شهر و روستا نیز عیان شده است و تنها در یک مورد، تمام اعضای شورای شهر بابل به دلیل اتهامات سنگین اخلاقی بازداشت می‌شوند.

همچنین باید توجه کرد که چیزی که برای مردم یک کشور بعد از ۸ سال محرز می‌شود برای شورای نگهبان هم از روز اول محرز نیست و از همین رو ممکن است کاندیدایی دارای حداقل صلاحیت‌ها باشد و بعداً مشخص شود که عنصری ناکارآمد است. فلذا شورای نگهبان هم علم غیب ندارد و بحث «حداقل صلاحیت‌ها» مطرح می شود.

هادی غفاری که پیش از این و حدود یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، طی گفتگوی مشروح با ایرنا، روحانی را کاندیدای قطعی مورد حمایت اصلاح طلبان دانسته بود، اکنون سعی دارد خطاهای او را به پای نهادهای نظارتی بنویسد؛ حال آنکه اگر شورای نگهبان روحانی را رد صلاحیت می کرد، همین غفاری و هم حزبی هایش، شورای نگهبان و آیت الله جنتی را مورد هجمه قرار می دادند.

هنگام خطای یک رئیس‌جمهور، باید از حامیان سیاسی او پاسخ طلب کرد 

غفاری باید بداند که در هیچ کجای دنیا خطاهای یک رئیس‌جمهور یا ناکارآمدی یک مجلس را به حساب دادگاه و شورای قانون اساسی نمی‌نویسند و این کار را هم غیر متمدنانه می‌دانند و معمولا رسم بر اینست که در هنگام خطای یک رئیس‌جمهور یا یک نماینده، افکار عمومی از حامیان سیاسی او پاسخ طلب می‌کنند و حتی بعضاً شخص او را کمتر از حامیانش مورد مؤاخذه قرار می‌دهند.

دولت موجود زائیده حمایت های اصلاح طلبان از روحانی و رقیب هراسی آنها است و نقش اصلی را  کسانی بازی کردند که روحانی را به مردم معرفی کردند، برای او «تَکرار کردند»، گفتند ما تضمین روحانی و فدائیان روحانی هستیم و گفتند اگر مردم معیشت خوب می‌خواهند به روحانی و به لیست امید در مجلس رأی بدهند، و هیچ یک از اینها انکار شدنی نیست.

هادی غفاری بعنوان یک از چند صد اصلاح‌طلبی که رئیس‌جمهور روحانی را به مردم معرفی کرده است بایستی به جای این صحبت‌ها، طبیعتا عذرخواهی می‌کرد که البته او هم به تبعیت از بزرگان اصلاحات چنین کاری نکرده و نخواهد کرد!


مطالب مرتبط:

استاندار اسبق و اصلاح طلب آذربایجان شرقی برای روحانی نسخه استعفای زوری پیچید

از یک قدمی حضور در کابینه دوازدهم تا ناتوان خواندن دولت

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/LzXNQw
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***