تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گفتگوی صمیمی با امیر ارتشی که منش بسیجی در او موج می زد:

امیر میرزایی: وحدت و یکدستی در تبریز، لذت بخش است / روایت ضایعه تروریستی اهواز و بیگناهانی که شهید شدند

هفته دفاع بهانه ای شد تا به سراغ امیر سرتیپ دوم عیسی میرزایی، فرمانده جدید قرارگاه تاکتیکی حمزه سیدالشهدا(ع) رفته، تا ضمن تبریک این هفته غرور آفرین، گفتگویی صمیمی با وی در خصوص حضور خود در آذربایجان داشته باشیم.

امیر میرزایی: وحدت و یکدستی در تبریز، لذت بخش است / روایت ضایعه تروریستی اهواز و بیگناهانی که شهید شدند

 ائل / صابر عیسی پور

دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بود. دشمنانی که تحمل خرد شدن ستون های شاهنشاهی در ایران عزیز را نداشتند، با تحمیل جنگ نابرابر 8 ساله به انقلاب نوپای مردم ایران، درصدد براندازی آن بودند.

با رشادت های نیروهای نظامی و مردمی، خواب آشفته دشمنان تعبیر نشد و با تقدیم شهدای عظیم الشان، ثبات و بقای نهضت خمینی کبیر تضمین شد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران با تقدیم 48000 شهید گلگون کفن، در کنار سپاه و بسیج، سهم بسزایی در جنگ تحمیلی داشته و هفته دفاع بهانه ای شد تا به سراغ امیر سرتیپ دوم عیسی میرزایی، فرمانده جدید قرارگاه تاکتیکی حمزه سیدالشهدا(ع) رفته، تا ضمن تبریک این هفته غرور آفرین، گفتگویی صمیمی با وی در خصوص حضور خود در آذربایجان داشته باشیم.


Image title

روحیه بسیجی و ولایتمداری در لحن و کردار او موج می زند

با هماهنگی قبلی، وارد ستاد فرماندهی می شویم. امیر قبل از ما مهمان دیگری داشت و ضمن استقبال گرم مسئولین دفتر وی، دقایقی را منتظر می مانیم. سپس امیر با همان صلابت یک ارتشی مکتبی آمیخته با صفای دل، با ما سلام و احوالپرسی گرمی می کند و به اتاق خود دعوت می کند.

به محض ورود به اتاق فرماندهی، تصویر شهید دلاور لشکر 21 حمزه، امیر سرتیپ فروزنده - که در سال 88 در حین بازگشت از رزمایش به شهادت رسیده بود – توجه ما را به خود جلب می کند. تصویری که زینت بخش ستاد فرماندهی قرارگاه می باشد.


امیر که خود روحیه بسیجی و ولایتمداری در لحن و کردار او موج می زند، خود را چنین معرفی می کند: اهل کرمانشاه هستم و نقاط مختلفی از کشور خدمت کرده ام اما تبریز واقعا چیز دیگری است.

خدمت در تبریز لذت بخش است

وی ضمن تمجید از مردمان و ایثارگری های تبریز در دوران دفاع مقدس می افزاید: هیچ جایی مثل تبریز از جهت آرامش روانی و امکانات، در سطح بالا نبوده است و خدمت در این شهر و استان آذربایجان شرقی لذت بخش است.

امیر میرزایی وحدت و یکدستی مردم تبریز را کم نظیر توصیف کرده و می گوید: این انسجام عمل در این شهر و استان باعث شده تا کار کردن در این منطقه، نشاط آور باشد.

در لابلای صحبت ها، تلویزیون مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز را نشان می داد که امیر اشاره ای کوتاه به این موضوع نیز کرده و اظهار می کند: این حادثه بسیار تلخ بود که هموطنان بیگناهی در آن به شهادت رسیدند. این ضایعه در نتیجه فعالیت های گروهک های ضدانقلابی بود که ناجوانمردانه به مردم صدمه می زنند.

در استان هیچ مشکل امنیتی نداریم

وی ادامه می دهد: خوشبختانه ما در تبریز با همکاری مردم، هیچ مشکل امنیتی نداریم و در مراسم رژه نیز اقدامات تامینی خوبی صورت گرفته بود و از جهت مسایل این چنینی، در تبریز و استان مشکلی نداریم.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی حمزه سیدالشهدا(ع) به اهمیت رسیدگی به محرومین که یکی از رسالت های انقلاب اسلامی است؛ پرداخته و می گوید: تمام امکانات ارتش متعلق به محرومین است و این موضوع در زلزله کرمانشاه نیز به وضوح عملی شد و بعد از این هم هر جا که بتوانیم گرهی از مشکلات اقشار محروم باز کنیم، دریغ نخواهیم کرد.

این یادگار دوران دفاع مقدس، در اثنای صحبت های خود شوخی هایی نیز با خبرنگاران کرده و می گوید: خبرنگاران مستندسازانی هستند که باید از آنها ترسید(با خنده) و باید پیش آنها با احتیاط سخن گفت.

برنامه های فشرده این فرمانده خاکی مانع می شود تا بیش از این در خدمت او باشیم و هنوز سر صحبت در خصوص دفاع مقدس و رشادت های ارتشیان دلاور را باز نکرده، باید از او خداحافظی می کردیم اما برخورد بسیار صمیمی این امیر ارتشی، ما را مجاب کرد تا قول دیدار مجدد و صحبت در خصوص دفاع مقدس را از او بگیریم.

گفتنی است قرارگاه تاکتیکی حمزه سیدالشهداء آذربایجان از ارکان اصلی نیروهای نظامی و لشکری نزاجا به مرکزیت تبریز در آذربایجان شرقی است که پادگان‌ها، مراکز آموزشی و تیپ‌های مستقر در دو استان آذربایجان شرقی و اردبیل را رهبری و هدایت می‌ کند که

پادگان‌های مرند، مراغه و جلفا، تیپ 40 پیاده سراب و اردبیل، تیپ‌های داخل مجموعه لشکر 21 حمزه نظیر تیپ 121 تکاور نیروی زمینی ارتش از زیرمجموعه‌های لشکر 21 حمزه آذربایجان در حوزه نیروی زمینی اترش جمهوری اسلامی می‌ باشند.

این لشکر سرافراز ارتش جمهوری اسلامی در طول دوران دفاع مقدس شش هزار و 839 شهید، 2 هزار و 670 جانباز و چهار هزار و 130 آزاده تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/fwngxs
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***