تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از جشن ملی عاطفه ها در تبریز:

مسابقه نیکوکاری آینده سازان کشور برای نشاندن لبخند مهر بر لبان یاران دبستانی / معاون کمیته امداد کشور در گفتگو با ائل: بواسطه ظرفیت مدارس، بخش زیادی از محرومیت کشور قابل جبران است

مرحله دوم جشن ملی عاطفه ها ظهر امروز همزمان با سراسر کشور در تبریز برگزار شد و آینده سازان کشور برای نشاندن لبخند مهر بر لبان یاران دبستانی خود، مسابقه نیکوکاری دادند.

مسابقه نیکوکاری آینده سازان کشور برای نشاندن لبخند مهر بر لبان یاران دبستانی / معاون کمیته امداد کشور در گفتگو با ائل: بواسطه ظرفیت مدارس، بخش زیادی از محرومیت کشور قابل جبران است

به گزارش ائل ،  مرحله دوم جشن ملی عاطفه ها ظهر امروز(چهارشنبه) همزمان با سراسر کشور در تبریز با حضور معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور و با هدف کمک به دانش آموزان نیازمند برگزار شد.

Image title

چشمان گریان کودکان محروم، چشم به راه دستان نوازشگر

جشن عاطفه ها فرصتی است برای عشق ورزی و مهربانی به کسانی که نیازمند لبخند مهر همنوعان خود هستند. ظهر امروز در مدرسه ابتدایی دخترانه زهرای اطهر(س) با حضور معاون کمیته امداد کشور و  مدیران کل کمیته امداد و آموزش و پرورش استان چشمان گریان کودکان محروم، چشم به راه دستان نوازشگری بود که همواره به بهانه ای،مهربانی را بین خود و همنوع خود تقسیم می کنند. و یک مسابقه در کار خیر بین آینده سازان کشور برگزار گردید تا آینده سازان دیگری که تنها به جهت مشکلات مالی، از تحصیل محروم هستند، فرصت کسب علم و خدمت به میهن اسلامی را در آینده از دست ندهند.

Image title

تجلی بخشندگی در باغ عاطفه ها

دانش آموزان با پاکت هایی در دست که قبلا بین آنها توزیع شده، مبالغ خرد خود را روی هم می گذارند تا به دریایی از مهر و عاطفه تبدیل شود و به یاری همکلاسی های محروم خود می شتابند و با همان حس کودکانه آلام دردمندانی از جنس خودشان را تسکین می بخشند.

امروز مدارس باغ عاطفه شد تا درختانِ احساس، شکوفه کرده و بر گلبرگ های ایمان،شبنم محبّت چکیده کند و بخشندگی تجلی یابد.

Image title


هوای حیاط دل های نوگلان و یاران دبستانی لبریز از مهربانی بود و  در هر تپش، قلب ها فداکاری را فریاد می زد و دریای چشمان  تا ساحل غربت محرومان موج می زد.

پاشایی: همه ما در مورد آینده دانش آموزان کشور و انگیزه تحصیل آنها مسئولیم

جعفر پاشایی، مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در این مراسم در گفتگو با خبرنگار ائل ضمن تاکید بر همکاری های هماهنگ آموزش و پرورش و  کمیته امداد در جهت کمک به دانش آموزان نیازمند، گفت: ۱۳ هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد هستند که ۲ هزار نفر تحت پوشش صندوق قرض الحسنه آموزش و پرورش می باشد.

وی با اشاره به اهمیت جشن عاطفه ها و کمک به دانش آموزان نیازمند، تصریح کرد: همه ما در مورد آینده دانش آموزان کشور و در مورد  اخلاق و  رفتار و انگیزه تحصیل فرزندان کشور مسئولیم.

پاشایی ضمن اشاره به استقبال دانش آموزان از شرکت در جشن عاطفه ها، خاطر نشان کرد: کمک های جمع اوری شده بلافاصله بین دانش اموزان محروم توزیع می شود.

منابع پنهان کشور برای مقابله با فقر، پیوند دانش آموزان و اولیا هستند

علیرضا عسگریان، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور نیز در گفتگو با ائل در تشریح این جشن ملی، بیان داشت: ظرفیت مدارس جهت کمک به نیازمندان بسیار بالا است و می توان بواسطه آن تا حد زیادی  محرومیت را جبران کرد.

وی افزود: ظرفیت بالای دانش آموزی و پیوند آنها با اولیا، منابع پنهان برای کمک به نیازمندان و رفع فقر است که باید قدردان این منبع عظیم بود.

Image title

انتظارات برای جذب کمک های مردمی در فضای کنونی اقتصادی

معاون کمیته امداد کشور با بیان اینکه سال گذشته بیش از 120 میلیارد تومان در جشن عاطفه ها کمک مردمی داشتیم؛ گفت: در این فضای اقتصادی کشور در نظر داریم تا امسال این میزان کمک های مردمی را به 150 میلیارد تومان برسانیم.

عسگریان در ادامه به اهمیت روش های نوین در پرداخت صدقه و کمک های دیگر به نیازمندان اشاره داشته و تشریح کرد: درگاه الکترونیکی #کد استان*8877* از طریق تلفن همراه مسیری آسان برای این کمک ها است و از والدین می خواهم فرزندان خود را با راه های الکترونیکی کمک های مردمی آشنا کنند چرا که یک مسیر تربیتی خوبی است.

Image title

جایزه کمیته امداد برای مهرماهی ها به پاس حضور بهارانه در خزان پاییز

در پایان این مراسم محمد کلامی، مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی نیز ضمن تقدیر از همراهی دانش آموزان و والدین آنها در این جشن، به پاس این حضور بهارانه آینده سازان کشور در آغازین روزهای پاییز، به دانش آموزان متولد مهرماهی قول اهدای جایزه داد.

گفتنی است مرحله اول جشن عاطفه ها، اواخر شهریور ماه با جمع آوری کمک های مردمی انجام شده بود و مرحله دوم امروز در مدارس برگزار شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/PxFyc3
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***