تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حاشیه نگاری ائل از سفر دو روزه فتاح به آذربایجان شرقی؛

طعنه به نق زنندگان / نماینده مجلسی که تحت پوشش کمیته امداد بود / پیشنهاد یارانه ای که به روحانی داده شد

فتاح، رئیس کمیته امداد کشور طی سفری دو روزه به آذربایجان شرقی، با حضور در شهرهای مختلف، در جلسات متعدد با مسئولین و مردم شرکت کرد که حواشی جالبی به همراه داشت که خبرنگار ما به بررسی این حواشی جامانده پرداخته است.

طعنه به نق زنندگان / نماینده مجلسی که تحت پوشش کمیته امداد بود / پیشنهاد یارانه ای که به روحانی داده شد

به گزارش ائل ، سیدپرویز فتاح، رئیس کمیته امداد کشور طی سفری دو روزه به آذربایجان شرقی، با حضور در شهرهای مختلف، در جلسات متعدد با مسئولین و مردم شرکت کرد که حواشی جالبی به همراه داشت که خبرنگار ما به بررسی این حواشی جامانده پرداخته است.

هر چند این سفر کاملا در چارچوب فعالیت های کمیته امداد بوده، اما با توجه به سابقه وزارت فتاح و حضور او در دولت نهم، وجهه سیاسی وی نیز در این سفر هویدا بود و وزیر نیرو در دولت نهم برخی نکات سیاسی مهم در شرایط حساس اقصادی کشور را به مسئولین و مردم گوشزد می کرد.


منتقدین نق نزنند و دولت را کمک کنند

شرکت در شورای اداری شهرستان میانه از جمله برنامه های مهم فتاح بود که وی در این جلسه از مشکلات فعلی کشور گفته و حضور محکم در میدان دفاع از انقلاب را وظیفه همگان با هر گرایش سیاسی عنوان کرد.

وی در این جلسه اذعان کرد: کسانی که تنها ظاهری از انقلاب را شناختند، با هر نوسانی، ساز ناامیدی می زنند و با اجنبی ها همنوا می شوند چون دل در گرو انقلاب ندارند. اما کسانیکه دل خود را به انقلاب گره زدند، با هر فضاسازی دشمن، نگران و ملتهب نمی شوند.

فتاح به دیدار اخیر خود با رهبر انقلاب اشاره کرده و خاطر نشان کرد: یک ماه قبل که محضر رهبر انقلاب از تدابیر امداد گزارش دادم و عرض کردم نگران اوضاع کشور نباشند، ایشان با جدیت فرمودند من اصلا نگران نیستم.

رئیس کمیته امداد کشور تحریم های اخیر آمریکا را فرصتی تاریخی برای عبور از بحران ها دانسته و افزود: به لطف خدا سیلی محکمی به صورت ترامپ خواهیم زد.

مشکلات امروز دست پخت همه دولت ها است

وی تشری نیز به منتقدین دولت زده و همگان را به حمایت از دولت و نظام در برابر دشمنان فراخوانده و گفت: هدف ترامپ، نتانیاهو و آل سعود زدن دولت نیست بلکه هدف آنها نظام است؛ اکنون وظیفه ما نق زدن و اظهار نگرانی و خوشحالی از ضعف دولت نیست، بلکه وظیفه ما  امید به پیروزی و تلاش و گره گشایی از مشکلات مردم است.

فتاح با بیان اینکه نظام اسلامی به مدیر ساده و  صادق نیاز دارد؛ بیان داشت: مشکلات امروز مردم در همه دولت ها اعم از روحانی و احمدی نژاد و دیگران بوده و وضعیت امروز کشور آشی است که دست پخت همه ما است.

نماینده مجلسی که تحت پوشش کمیته امداد بود

در این جلسه، شیویاری، نماینده مردم میانه در مجلس نیز حضور داشت که ضمن بیان انتظارات از کمیته امداد به دو نکته مهم اشاره کرد.

شیویاری ضمن قدردانی از خدمات امداد، از تحت پوشش بودن یکی از نمایندگان فعلی مجلس در امداد پرده برداشته و خدمات این نهاد انقلابی را اثر بخش و انسان ساز توصیف کرد.

روایت پیگیری شیویاری از کاندیداتوری فتاح در انتخابات 96

وی همچنین به موضوع کاندیداتوری فتاح در انتخابات ریاست جمهوری 96 اشاره کرده و افزود: وقتی در آن مقطع شنیدم که فتاح بعنوان کاندیدا مطرح می شود، موضع را از او جویا شدم که در جواب گفت من اگر بتوانم در کمیته امداد به محرومین کمک کنم، برایم کافی است.

آرزوی اربعینی یک مددجو در بستر بیماری

حضور در منزل مددجویان از دیگر محورهای سفر برنامه فتاح بود که در یکی از این دیدارها ماجرای عجیبی رخ داد که فتاح آن را نقطه اوج معرفت دینی مددجویان توصیف کرد.

وقتی از آروزی مرد و زن خانواده که با بیماری و تنگدستی دست و پنجه نرم می کردند؛ سوال شد، بدون اشاره به تنگناهای معیشتی، با دلی پر غصه از حسرت کاروان پیاده روی اربعین گفت.

اما فتاح در ادامه سفر خود به هشترود رسید که آنجا نیز ضمن دیدارهای متعدد، سخنانی مهم برشمرد که از جمله آنها مسایل اقتصادی بود.

Image title


پیشنهاد یارانه ای که به روحانی داده شد / تفاوت دانه درشت ها با مددجویان در موضوع وام

بحث دریافت یارانه از جمله محورهای مهمی بود که فتاح روش کنونی را یک خطا دانشته و از پیشنهاد خود به رئیس جمهور در خصوص اصلاح آن بیان کرد.

رئیس کمیته امداد کشور در ادامه با بیان اینکه صبوری و بزرگواری مردم در شش ماهه اخیر ، درسی برای ما مسئولین است؛ افزود: علی رغم اینکه دانه درشت ها وام های کلان را گرفته و پس نمی دهند اما خوش حساب ترین وام بگیران بانک ها،  مددجویان امداد هستند بطوریکه معوقات کمتر از ۲ درصد است.

وی طی این سفر برای چندمین بار تاکید کرد: هیچ اختلافی بین  دولت و  مجلس با کمیته امداد وجود ندارد و همگی بر خدمت به محرومین همدل هستیم.

سخنرانی در جلسه شورای اداری شهرستان مراغه از دیگر موارد مهم این سفر دو روزه بوده که حاوی نکات جالب توجه بود.

فتاح با اذعان به اینکه تک تک ما نسبت به وضعیت فعلی کشور مسئولیم و صرف انتقاد، موجب رفع تکلیف نمی شود؛ تصریح کرد: چرا همگی اپوزسیون شدیم و به جان همه افتادیم؟ ما با  امام و  شهدا عهد بستیم و باید پای آن بایستیم و  ایستادگی و  صبوری، ما را بالا خواهد برد و صرف  فشار اقتصادی نباید ما را سست کند.

وقتی آقای نماینده مستضعفین را سپر جنگ اقتصادی دانست

اظهارات تامل برانگیز جلیلی، نماینده مردم مراغه در مجلس و همچنین مقایسه عجیب فتاح با صالحی توسط امام جمعه مراغه، از دیگر حواشی این جلسه بود.

جلیل طی اظهاراتی در جلسه شورای اداری با تشبیه شرایط کنونی به جنگ اقتصادی، بیان داشت: همانطور که در جنگ نظامی، مستضعفان و محرومین پای کار آمدند، در این جنگ نیز مستضعفین با ایثار و گذشت وارد میدان شوند.

بوسه ای که امام جمعه مراغه بر پیشانی فتاح بدلیل وجه اشتراک او با صالحی زد

البته این نماینده مجلس به نقش و وظیفه مجلس و دولت و طبقه بالا در این جنگ اشاره ای نکرد.

حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی بعد از پایان سخنان فتاح، طی اقدامی جالب ایستاده و پیشانی وی را بوسید و گفت: تا به امروز در بین مسئولین فقط فتاح و صالحی(رئیس سازمان انرژی اتمی) حرف دل مرا زدند و ان هم اینکه نباید فقط ضعف ها را دید و باید به کارهای خوب هم اشاره کرد.

Image title


Image title


گریز امام جمعه تبریز به فروش ساختمان سوهانک

دیدار با خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی و حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و ساعی و سعیدی، نمایندگان تبریز در مجلس از جمله دیگر برنامه های این سفر بود.

Image title


حجت الاسلام آل هاشم در این دیدار از اراده کمیته امداد در خدمت رسانی به محرومین تشکر کرده و گریزی به موضوع ساختمان سوهانک در تهران زد.

نقش آذربایجان در ناکام کردن فتنه 88 و فتنه دی ماه 96

فتاح همچنین در جلسه کوتاه با مسئولین کمیته امداد استان به انتظارات از آذربایجان شرقی اشاره داشته و افزود: رهبر انقلاب از این استان انتظار زیادی دارند. این استان در مقاطع گوناگون اعم از انقلاب اسلامی و بعد از آن جریان ساز بوده است. دلیل اصلی اینکه فتنه 88 و فتنه دی ماه 96 شکست خورد، عدم همراهی مردم این استان با فتنه گران بود.

Image title


واکنش ساعی به مطرح شدن فتاح بعنوان گزینه وزارت رفاه

امام جمعه تبریز در این باره گفت: از وقتی آن ساختمان مجلل را فروختید، امید زیادی در دل محرومین به وجود آمد.

وی همچنین رمز موفقیت کمیته امداد را پرهیز از جناح بازی و سیاسی کاری عنوان کرده و این قبیل مسایل را سم دانست.

در آخرین برنامه این سفر و دیدار با دو تن از نمایندگان مجلس، سعیدی اشاره ای به مطرح شدن مقطعی فتاح بعنوان گزینه وزارت رفاه اشاره کرده که ساعی در این خصوص گفت: وقتی خبر را شنیدم خوشحال شدم اما مطوئن بودم فتاح قبول نمی کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/ujLNQX
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***