تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل:

مردم باید برای خرید کالاهای ایرانی تعصب داشته باشند / دولت بداند اقتصاد این کشور می تواند توسط مردم ساخته شود

متفکر آزاد، عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در گفتگو با ائل گفت: مردم باید برای خرید کالاهای ایرانی تعصب داشته باشند.

مردم باید برای خرید کالاهای ایرانی تعصب داشته باشند / دولت بداند اقتصاد این کشور می تواند توسط مردم ساخته شود

روح الله متفکر آزاد در گفتگو با خبرنگار  ائل  در مورد راهکارهای عملی برای تحقق شعار سال ۹7 (حمایت از کالای ایرانی) گفت: راه نجات اقتصاد ما، تمرکز برروی توان داخلی است و مهمترین بخش در توان داخلی، مصرف کالای تولید داخل است و ما باید تولید ملی را به جهت ایجاد اشتغال، جلوگیری از خروج ارز از کشور در اثر واردات و رشد صادرات و ارزآوری ، افزایش دهیم.

تولید کننده باید کالای باکیفیت و قابل رقابت تولید کند

وی افزود: افزایش تولید ملی منوط به کمک همه عناصر اقتصای کشور از جمله دولت است. دولت باید سیاستگذاری مناسبی در زمینه حمایت از تولید داخلی داشته باشد و از واردات کالاهایی که می توان آنها را در داخل تولید کرد، جلوگیری کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز تصریح کرد: از طرف دیگر تولید کننده نیز باید کالای باکیفیت و قابل رقابت تولید کند و بالاخره مردم نیز طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید برای خرید کالاهای ایرانی تعصب داشته باشند که این امر موجب چرخیدن چرخه های تولید خواهد شد و سرمایه گذار داخلی برای سرمایه گذاری رغبت پیدا خواهد کرد.

متفکر آزاد در پایان خطاب به دولتمردان گفت: من یک توصیه ای هم به دولتمردان می کنم که دیگر منتظر کمک دشمنان نباشند و بدانند که اقتصاد این کشور توسط مردم ساخته خواهد شد. مردمی که همه ابعاد سیاسی، اجتماعی، امنیتی و... را خودشان تامین می کنند، به راحتی می توانند اقتصاد را نیز خودشان تامین بکنند به شرط اینکه به این مردم اعتماد کنیم و انقدر به بیگانگان چشم ندوزیم.


اخبار مرتبط:

سعیدی در گفتگو با ائل: دولت باید ضوابط دست و پا گیر در بخش تولید را حذف کند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/6x2aFa
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***