تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

بررسی میزان تحقق عدالت شهری در شورای پنجم تبریز در گفتگوی ائل با آجودان زاده:

در بودجه ۹۷ بر توزیع عادلانه امکانات توجه شده / ماجرای یک انتصاب بر اساس رفاقت ۲۰ ساله

آجودان زاده در گفتگو با ائل گفت: در بودجه ۹۷ شهرداری بر توزیع عادلانه امکانات در مناطق محروم توجه شده است.

در بودجه ۹۷ بر توزیع عادلانه امکانات توجه شده / ماجرای یک انتصاب بر اساس رفاقت ۲۰ ساله

علی آجودان زاده در گفتگو با خبرنگار ائل در خصوص بحث اجرای عدالت شهری در برنامه شورای پنجم شهر و شهرداری تبریز گفت: نهایت سعی و تلاش خود را کردیم که در بودجه 97 امکانات شهری به طور متناسب و عادلانه در مناطق مختلف شهر توزیع شود. 

در بودجه 97 شهرداری بر توزیع عادلانه امکانات در مناطق محروم توجه شده است

وی ادامه داد: خوشبختانه سیاستی که آقای شهین باهر در این زمینه به کار برده اند عبارت است از سیاست درآمد متمرکز. یعنی اگر منطقه ای به دلیل پردرآمد بودن زیاد کار کرده است ولی مناطقی هم هستند که به دلیل کم درآمد بودن منطقه و وجود مشکلات اقتصادی در این مناطق کم کارکرده اند، بازهم از طرف مرکز به این مناطق درآمد های لازم داده خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: سیاست کلی و هدف اصلی ما این است که امکانات و بودجه شهری را به طور عادلانه در تمامی مناطق شهری توزیع کنیم و این به معنی دادن حقی از مناطقی مانند آبرسان، ولی عصر، ائل گلی و... به دیگر مناطق نیست و همه همشهریان ما حق استفاده عادلانه از امکانات شهری را دارند و ما نیز هدف نهایی خود را در بودجه سال 97 اینگونه تعریف کرده ایم که توزیع عادلانه بودجه و امکانات را در مناطق محروم انجام دهیم. مخصوصا آن دسته از مسیرگشایی هایی که در مناطق 6،4 و 7 چندین سال بود که مانده بود را با اختصاص بودجه مناسب همه این مسیرگشایی ها را انجام خواهیم داد.

سیاست اصلی شورای پنجم، شفافیت با مردم است

وی در مورد شفاف سازی سیستم مالی شهرداری و موضوع تفریغ بودجه و حسابرسی شهرداری گفت: سیاست اصلی شورای پنجم، شفافیت و رو راست بودن با مردم است. بعنوان نمونه ما از ابتدای این شورا شهرداری را ملزم کرده ایم که تمامی مزایدات و مناقصات بالای 100 میلیون تومان را به طور کاملا شفاف در سامانه های شهرداری ثبت کنند تا مردم بخوبی ببینند که پروژه های مختلف چگونه واگذاری و انجام می شوند.

ماجرای یک انتصاب بر اساس رفاقت 20 ساله

آجودان زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر سهم دهی ها وسهم خواهی ها در شهرداری و شورا بیان کرد: شاید جو و یا شایعاتی مبنی بر انتصاب افراد منتسب به اعضای شورای شهر وجود داشته باشد. حتی یک نفر را به خود من منتسب کرده بودند در حالی که من اصلا در تبریز نبودم و هیچ نقشی نداشتم و از طریق سایت ها متوجه موضوع شدم و چون آقای دکتر شهین باهر در مسافرت بودند، موضوع را با آقای موسایی مطرح کردم و ایشان گفتند که آقای شهردار رفاقتی 20 ساله با این فرد دارد و این انتصاب بر اساس شناخت صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون در هیچ انتصابی ورود نکرده است، گفت: برخی شایعات وجود دارد و صحبت هایی هم زده می شود. ولی اگر انتصاباتی از این قبیل انجام گرفته باشد هم من اطلاعی ندارم.

نظر اکثریت اعضای شورا بر پخش زنده جلسات از رادیو و تلویزیون است

آجودان زاده در پاسخ به سوالی در مورد پخش زنده مذاکرات جلسات شورای شهر از رادیو تبریز نیز گفت: با وجود اینکه پخش زنده جلسات از طریق شبکه های فضای مجازی صورت می گیرد ولی با این همه، نظر اکثریت اعضای شورا هم بر این کار است. این کار حتی در جلسات روزهای یکشنبه و سه شنبه مجلس شورای اسلامی نیز به صورت زنده از رادیو سراسری پخش می شود و مردم کاملا در جریان روند جلسات مجلس قرار می گیرند و از مصوبات مجلس مطلع می شوند.

وی در پایان افزود: ما نیز از این حرکت دفاع می کنیم و معتقد هستیم که این حق مردم است که بدانند ما چه تصمیماتی در جلسات اتخاذ می کنیم، چه مصوباتی داریم و آیا این تصمیمات به نفع مردم یا به ضرر آنها است و چون این امکان برای همه مردم فراهم نیست که به صورت حضوری به جلسات آمده و در جریان امور قرار بگیرند، لذا بهتر این است که این جلسات به طور زنده پخش شده و همانند مجلس شورای اسلامی حتی تعداد و اسامی غائبین وحاضرین جلسات نیز اعلام شود. مگر اینکه جلسات غیرعلنی باشند که می توانیم بدون حضور خبرنگاران و همشهریان جلسات را برگزار کنیم.


اخبار مرتبط:

نیکوخصلت: توانمند سازی حاشیه نشینان را شروع کرده ایم

اندیش: وظیفه شورا نظارت بر عملکرد شهرداری است نه رسیدگی به سهم خواهی ها

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

0
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***